Faktai, pakeisiantys jūsų požiūrį į bananus  (0)

Tyrimai patvirtino, kad vos pora bananų aprūpina tokiu energijos kiekiu, kad po to energijos užtenka 90 minučių trunkančiai aktyviai mankštai arba fiziniam darbui. Tad nieko nuostabaus, kad bananus vertina sportininkai. Tačiau bananai apdovanoja ne tik energija – jų valgymas gali padėti išvengti ligų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paskaitykite, kokius bananų privalumus išskyrė theworldofhealing.com, ir įtraukite bananus į kasdienę mitybą.

Bananai gerina nuotaiką. Tyrimas, į kurį buvo įtraukti depresija sergantys žmonės, parodė, kad daugelis jų pasijuto geriau po to, kai suvalgė bananą. Šiame vaisiuje yra triptofano, kuris organizme virsta serotoninu. Ši medžiaga gerina nuotaiką, atpalaiduoja, dėl to žmonės pasijunta laimingesni.

Taip pat bananai pravers, jeigu kamuoja priešmenstruacinis sindromas ir su tuo susijusi nuotaikų kaita. Mat bananuose yra daug vitamino B, kuris ramina nervų sistemą.

Gerina kraujo sudėtį. Daug geležies turintys bananai gali padidinti hemoglobino kiekį kraujyje.

Mažina kraujo spaudimą. Šiame unikaliame tropiniame vaisiuje yra tiek daug kalio, kad jis gali paveikti kraujo spaudimą. Jo poveikis įrodytas, ir JAV Maisto ir vaistų administracija netgi leido bananų pardavėjams skelbti oficialų patikinimą, kad šis vaisius gali sumažinti aukšto kraujospūdžio ir insulto bei infarkto riziką.

Pagalba smegenims. Anglijoje atliktas tyrimas parodė, kad bananai naudingi besimokantiems. 200 studentų valgė bananus pusryčiams, jų gaudavo pietums ir popietinės pertraukėlės metu. Paaiškėjo, kad dėl to studentai tapo budresni, atidesni, jiems geriau sekėsi įveikti egzaminų užduotis.

Užkietėjo viduriai? Bananuose yra daug skaidulų, tad šis vaisius padeda atkurti normalią žarnyno funkciją.

Jeigu padauginote alkoholio. Vienas iš greičiausių pagalbos metodų pagirioms – išgerti pieno kokteilį su bananu ir šaukšteliu medaus. Bananas nuramins skrandį ir kartu su medumi padidins gliukozės kiekį kraujyje, pienas atkurs skysčių pusiausvyrą.

Graužia rėmuo? Taip pat padės bananas. Jame yra natūralių rūgštingumą reguliuojančių medžiagų.

Malšina alergiją įkandus uodui. Kai kitąkart įkas uodas, išbandykite šią priemonę – patepkite įkąstą vietą vidine banano žievelės puse – teigiama, kad ši priemonė veikia stebuklingai, malšina niežulį ir odos sudirginimą.

Atvėsins karštą dieną. Kai kuriose tautose, pavyzdžiui, Tailande, bananas laikomas vaisiumi, kuris padeda numalšinti kūno temperatūrą. Tai tinka ir tais atvejais, kai ligonis karščiuoja, ir tiesiog karštą dieną.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(73)
(1)
(72)

Komentarai (0)