Įdomiausios savaitės mokslo naujienos (2015-08-28) (4)
Mokslo ir technikos pasaulis praeitą savaitę jaudino superpozicijos suteikimu gyviems organizmams, žmonių smegenų susiejimu tarpusavyje ir smegenų dalies susiejimas su nerimu
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai buvo itin įdomi savaitė fizikai, ypač tyrėjams, dirbantiems taikomosios fizikos srityse. Paulo Scherrerio instituto komanda sukūrė sintetinę medžiagą iš milijardo mažų magnetų, kurie mėgdžioja ledą, vandenį ir garą.
Pora tyrėjų, vienas iš JAV, kitas iš Irano, išsiaiškino, kad ant stalo besisukantis žiedas labiau primena bumerango, nei monetos elgseną – jie mano, kad taip vyksta dėl skylės, per kurią gali judėti oras.
Kita pora tyrėjų, vienas Kinijoje, kitas JAV, pasiūlė būdą suteikti organizmams superpoziciją – prilipdant bakteriją prie virpančios membranos, naudotos ankstesniame eksperimente.
NIST komanda pagerino kvantinės teleportacijos rekordą – jie „teleportavo“ šviesos daleles toliau, nei 100 km, ankstesnį rekordą pagerindami daugiau nei keturgubai.
Lawrence Livermore nacionalinės laboratorijos komanda aprašė naują slaptos tamsiosios materijos teoriją, galinčią paaiškinti trūkstamą visatos masę – jie apjungė teorinę ir skaičiavimo techniką ir sukūrė modelį, aprašantį „nematomąją“ paslaptingosios medžiagos prigimtį.
LHC komanda, dirbanti su ALICE, paskelbė patvirtinę fundamentalią simetriją gamtoje, išmatuodami dalelių mases ir krūvius.
Harvardo universitete dirbanti komanda pranešė sukūrusi įkraunamas baterijas, tiekiančias energiją namui iš saulės skydelių ant stogo – jų teigimu, tai apsimoka, švaru ir saugu, kadangi yra nedegios.
Gan keistame tyrime Washingtono universitete dirbanti komanda pranešė apie tyrimą, kuriame sujungė dviejų žmonių smegenis klausimų ir atsakymų eksperimente. Savanorių smegenys buvo sujungtos internetu ir taip galėjo užduoti klausimus ir „girdėti“ atsakymus.
JAV Geologinių tyrimų tarnyba publikavo ataskaitą, kaip tęsiantis globaliam atšilimui, El Niño ir La Niña sustiprins viso Ramiojo vandenyno pakrantėms daromą žalą.
Ir pabaigai – jei jaučiate nerimą, Ilinojaus universiteto tyrėjai siūlo pasitikrinti orbitofrontalinę žievę (OFC) ir lavinti optimizmą – suaugusieji, kurių OFC didesnis, paprastai būna ramesni ir optimistiškesni.
Bob Yirka
phys.org