Ieškome marsiečių, nors galbūt patys tokie esame
(0)
Skysto vandens atradimas Marse gali tapti didžiuliu postūmiu nežemiškos kilmės gyvybės paieškoms. Neatmetama tikimybė, jog nuvykę į Marsą ir atlikę tyrimus išsiaiškinsime, jog Raudonojoje planetoje gyvenantys ateiviai iš tiesų yra mūsų giminaičiai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Kaip rašo „Independent“, dėl gyvybės atsiradimo Žemės planetoje galbūt turėtume būti dėkingi gretimam mūsų kaimynui Marsui. Ekspertai mano, jog būtent iš Marso pirmosios gyvybės formos buvo perneštos į Žemę.
Jei ši teorija pasitvirtintų ir Marse pavyktų aptikti gyvybę, tai iš esmės reikštų, jog tai yra tolimi mūsų giminaičiai, tik kitokios formos. Tik pagalvokite, NASA bando aptikti marsiečius, nors iš tiesų mes patys galime būti laikomi marsiečiais.
Mokslininkai jau seniai svarstė, kur iš tiesų užsimezgė gyvybė ir iš kur ji atkeliavo į Žemę. Viena pagrindinių teorijų teigia, jog į Žemę gyvybė atkeliavo iš Marso asteroidu.
Šią teoriją plačiau išplėtojo Andrew Smithas, analizuodamas gyvybės paieškų Marse tematiką. „Viena iš galimybių, kurią mokslininkai aptarinėja, yra ta, jog mes visi galime būti marsiečiai. Gyvybė galėjo kilti ten ir atkeliauti čia dėl meteoritų – mes turime Marso meteoritų Žemėje“, – kalbėjo mokslininkas.
Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog mes ilgą laiką įtarinėjome Marsą kaip visiškai negyvenamą dykvietę, kadangi šioje planetoje yra ypač atšiauri ir nepalanki gyvybės egzistavimui aplinka.
Tačiau per pastaruosius dešimtmečius mes sugebėjome ir Žemės planetoje atrasti tokių gyvybės formų, kurios egzistuoja visiškai ekstremaliomis sąlygomis, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo negyvenamos.
Tai suteikia vilčių, kad galbūt ir Raudonojoje planetoje egzistuoja tokios gyvybės formos, kurios sugebėjo evoliucionuoti bei prisitaikyti prie atšiaurių sąlygų, milžiniško temperatūrų svyravimo ir sauso dirvožemio. Neatsisakoma ir tokios teorijos, jog Marsas prieš milijonus metų buvo gerokai tinkamesnė vieta vystytis gyvybei nei Žemė.