Naujos gyvūnų rūšys: tarp jų – čiaudinčios beždžionės ir „vaikščiojančios“ žuvys  (0)

Beždžionės, kurios čiaudėja lijant lietui ir „vaikščiojančios“ žuvys, yra kelios iš 200 gyvūnų rūšių, atrastų rytų Himalajuose per pastaruosius metus, skelbia AFP.


Pasaulio laukinės gamtos fondas (WWF), siekdamas nustatyti grėsmes gyvūnams, tyrė gyvūnų rūšis, kurias mokslininkai atrado Butane, Šiaurės Indijoje, Nepale, Šiaurės Mianmare ir Pietų Tibete.

Vienas įdomiausių atradimų – mėlynos spalvos žuvys, kurios apibūdinamos kaip „vaikščiojančios“, turi galvą panašią į gyvatės, gali kvėpuoti ir išgyventi sausumoje iki 4 dienų, taip pat šlapiu paviršiumi nušliaužti iki 400 metrų.

Šiaurės Mianmaro miškuose mokslininkai 2010 m. atrado baltas ir juodas beždžiones su riestomis nosimis, kurios čiaudi lyjant lietui. Lietingomis dienomis šie gyvūnai padeda galvas tarp kelių, kad į nosis nepatektų lietaus vandens.

Tarp atrastų rūšių yra ir raudonos, geltonos ir oranžinės spalvos pitonas, taip pat gėlavandenė žuvis „drakula“ su iltimis.

Iš viso tyrime aprašoma 211 tarp 2009 ir 2014 m. atrastų gyvūnų ir augalų rūšių. Tačiau WWF taip pat perspėja apie grėsmes gyvūnams, įskaitant populiacijos mažėjimą, miškų nykimą, kalnakasybą ir kt.

 

Aut. teisės: 15min.lt
(16)
(0)
(16)

Komentarai (0)