Kūčių staigmenos: vakarą gali sugadinti praskriejantis asteroidas (Video)  (1)

Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūros NASA mokslininkai, stebintys skrajojančius kosminius kūnus, pateikė kiek netikėtą prognozę. Anot jų, Kūčių vakarą pro Žemę praskries milžiniškas asteroidas, kuris net ir nesirėžęs į mūsų planetą gali pridaryti žalos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip rašo „Mirror“, beveik 2,5 kilometro skersmens kosminis akmuo, žinomas 2003 SD22 vardu, dėl savo masto sukelia tokią didžiulę gravitacinę jėgą, kad jos pakaktų praskriejant pro Žemę joje sukelti drebėjimų.

Pagal blogiausią scenarijų (nors taip neturėtų nutikti), tokio masto asteroidas vien rėždamasis į Žemę iškart galėtų sunaikinti ištisą žemyną.

NASA mokslininkai šį asteroidą buvo pastebėję jau anksčiau, tačiau dabar paaiškėjo, kad jis gali būti gerokai masyvesnis, nei buvo manyta iki šiol. Beje, šis asteroidas yra tik 1 iš 17, kurie šiuo metu yra visiškai netoli Žemės planetos.

Tačiau nerimauti dėl šio asteroido tikrai nereikėtų, kadangi jis turėtų prasilenkti su Žeme pakankamai saugiu atstumu. Nors neatmetama tikimybė, kad asteroidas gali sukelti Žemės drebėjimų visoje planetoje.

Beje, primename, kad visai neseniai, lapkričio mėnesį, Žemės planeta taip pat prasilenkė su asteroidu, kurį mokslininkai buvo pastebėję visiškai neseniai, o prieš tai apie jį nieko neįtarė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
(43)
(20)
(22)

Komentarai (1)