Atrasta mozaika su labai įdomiu užrašu: ką mums pataria senovės graikai?  ()

Archeologai aptiko senovinę mozaiką su labai įdomiu graikišku užrašu. Mozaikoje šalia užrašo pavaizduotas skeletas, taip pat duonos kepalas bei vyno ąsotis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Užrašas skelbė: „Būkite linksmi ir mėgaukitės savo gyvenimu.“

Manoma, kad šiai Turkijoje aptiktai mozaikai jau turėtų būti per 2 tūkst. 400 metų. Užrašo kalba rodo, kad tai – senovės graikų mozaika.

Grindų plytelės, iškastos Hatajaus provincijoje prie Turkijos – Sirijos sienos, vaizduoja skeletą, kuris, manoma, puošė aukštesniosios klasės atstovams priklausančių namų valgomojo grindis.

Remiantis Hatajaus archeologijos muziejaus archeologe Demet Kara, dalyvavusia kasinėjimuose, mozaika – artefaktas iš senovės graikų-romėnų miesto Antiochijos.
 

„Tuo metu aukščiausiems Romos sluoksniams buvo svarbūs du dalykai: vonia ir vakarienė“, - sakė D. Kara. Ši vieta pradėta kasinėti 2012 m., prasidėjus funikulieriaus statyboms. Atradus palaikų kasinėjimų metu, jų paieškos buvo pratęstos.

Šiuo metu plyteles tiria Turkijos mokslininkai, tvirtinantys, kad panaši mozaika yra ir Italijoje, tačiau ši – daug sudėtingesnė ir išsamesnė. Senovės Antiochijos miestas buvo įkurtas 3 a. pr. Kr.

Tvirtinama, kad jame Jėzaus Kristaus pasekėjai pirmą kartą kartą save pavadino krikščionimis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(51)
(3)
(48)

Komentarai ()