Apie Molėtų teleskopus ir gravitacinių bangų atradimą (Video)  ()

Kartu su kūrybine komanda nuvykome į Molėtus ir apžiūrėjome Vilniaus universiteto Molėtų astronomijos observatoriją. Čia yra pajėgiausi Lietuvos astronomų instrumentai, kuriais stebimi dangaus kūnai. Teleskopai leidžia stebėti tokius tolimus objektus, kad neįmanoma to suvokti. Observatorijos paskaitininkas Saulius Lovčikas sutiko teleskopus aprodyti iš arti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Šių metų vasario mėnesį mes tapome istorinio atradimo amžininkais. JAV LIGO observatorijoje pirmą kartą aptiktos gravitacinės bangos.

„Mes aptikome gravitacines bangas, mes tai padarėme!“ - neslėpė džiaugsmo ir susijaudinimo LIGO mokslininkai. Iki gravitacinių bangų atradimo, visa informacija apie kosmosą mus pasiekdavo elektromagnetinių bangų pavidalu - fotonais. Tai yra ir radijo bangos ir mūsų regimoji šviesa, ir gama spinduliai, ir rentgeno spinduliai ir kiti. Skirtingiems spinduliams stebėti naudojami skirtingi teleskopai. O gravitacinės bangos leidžia stebėti kosmoso objektus, kurie nešviečia.“ - Mokslo sriubos komanda dovanoja pavasariškas šypsenas, gerą nuotaiką ir žinių dozę.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(10)
(0)
(10)

Komentarai ()