Fantastiška virtuali kelionė po Saulės sistemą: kaip atrodytų peizažai atskridus į kitas mūsų sistemos planetas (Foto)  (6)

Nesvarbu, ar tai būtų didžiulis ugnikalnio krateris Merkurijuje, ar dulkėta Krimsono lyguma Marse, o gal svajingi Saturno žiedai – mūsų Saulės sistema yra nuostabi vieta, kupina gamtos stebuklų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vis dėlto, šio grožio nebūtų be centre mirgančios žvaigždės, todėl kviečiame pasižiūrėti, kaip atrodytų mūsų Saulė iš kiekvienos planetos. Tai padaryti mums leidžia dailininkas bei iliustratorius Ronas Milleris, kuris praleido daugiau nei 40 metų studijuodamas ir piešdamas giliausius kosmoso kampelius.

Dabar jis sukūrė seriją iliustracijų, kuriose vaizduoja visų Žemės „kaimynių“ kraštovaizdį, apšviestą Saulės šviesa: „Aš ne tik skyriau didžiulį dėmesį tam, kad Saulės ir planetų perspektyva kuo labiau atitiktų realybę, bet ir gilinausi į kiekvieno dagaus kūno kraštovaizdžio ypatumus“, – sakė Miller.

Nepaisant to, kad Plutonas yra už 7,5 mlrd. kilometrų nuo Žemės, Saulės čia vis dar atrodo gana ryški: „Stovint Plutone atsidurtume nuolatinėje prietemoje, tačiau pati Saulė danguje vis dar būtų labai šviesus objektas“.

Ačiū, elementariai fizikai, Saulės ryškumas yra lygus santykiniam atstumui nuo jos, pakeltam kvadratu. Tai reiškia, kad Saulės ryškumas sumažėja drastiškai nuo jos vos šiek tiek nutolus.

(½)² = ¼

Faktas, kad Plutone mūsų žvaigždė yra vis dar tokia ryški puikiai pademonstruoja, koks galingas šis dangaus kūnas iš tikrųjų yra.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(81)
(7)
(74)

Komentarai (6)