Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
MindaugasV85 2016-09-22 22:04
O man toks klausimas iškilo:
Ar teoriškai yra maximali šviesumo riba? T.y. nuo ko priklauso šviesumas? Nuo fotonų srauto (kaip supratau, fotono energija yra konstanta)? Tai kiek jų gali tilpti į kvadratą?
Shimelis 2016-09-22 22:34
Geras klausimas, idomu butu perskaityt atsakima. Ir plius dar: kiek silumos ir atgal i elektros energija konvertuojamos sviesos toks daiktas isskire. Trumpiau ir kvailiau tarent, koks jo naudingumo kooficientas? Ir is kiek toli, plika akimi matytusi tokio prozektoriaus skleidzema sviesa?
bahuriux 2016-09-22 22:35
Daug, jei rimčiau tai riba yra tam tikram atvejui, pvz. kiek gali išspinduliuoti tam tikras xenono dujų atomuose esančių elektronų kiekis lemputės viduje. Akivaizdu kad yra vistiek kažkokia riba, nes atomų ir elektronų kiekis ribotas, kad ir kiek juos šertum elektros išlydžiu, vistiek pasieksi fizinė riba. Lazeris gali daugiau, bet irgi riba bus.
Skaičiau kažkur tokią hipotezę, atrodo rimti dėdės rašę, kad tipo jei nukreiptum daug super galingų lazerių į vieną mažą erdvės tašką, galimas daiktas sudarytum jame singuliarumą ir DIDIJĮ BOOM (big bang), nu ar kažką tokio. Bet juk šito niekas negali patvirtinti, nebent bandyti paneigti, nes jei kas taip ir padarys, nu patys suprantat, kuom tai bagsis
nzn 2016-09-23 10:35
Sukoncentravus į vieną tašką didelį kiekį energijos, teoriškai turėtų energija virsti į materiją. Kaip ir big bang būtų, bet tik tos energijos ribose, susikurtų dalelės ir iš jų materija, kur nuo slėgio turėtų vykti sintezė.
Niemand 2016-09-23 11:03
Tam reiktų į planko dydį sukišti 0,0003 g. masę arba šios masės energijos analogą. Didžiojo boom nesigautų, tik be galo trumpą laiką egzistuojančią juodąją skylę (singuliarumą). Su mūsų technologijomis tas negresia.
Niemand 2016-09-23 11:06
Ne konstanta, tiesiog fotono energija keičiasi ne tolydžiai, o "žingsniukais", kvantais.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kažkas neįtikėtino – mokslininkai sukūrė lempą, kurios šviesumas prilygsta... 21,7 tūkst. saulių