„Boeing“ užuodė ypač pelningą sritį: „pamirškit kitas kompanijas, pirmieji Marsą pasieksime mes!“  (1)

Kompanija „Boeing“ norėtų aplenkti Elono Musko „SpaceX“ ir pirmoji nugabenti žmogų į Marsą. Kaip praneša „Bloomberg“, apie tai spalio 4 d. Čikagoje pareiškė koncerno prezidentas ir vykdantysis direktorius Dennisas Muilenburgas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Aš įsitikinęs, kad pirmasis žmogus, kuris išsilaipins Marse, nuskris į šią planetą Boeing raketa“, – tvirtino Dennisas Muilenburgas.

Jis pabrėžė, kad ši kryptis kompanijai itin svarbi. Kompanijos prezidento teigimu, per keletą artimiausių dešimtmečių kosminio turizmo rinka ims sparčiai plėtotis. Todėl visai tikėtina, kad Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) netgi bus įrengti „viešbučio kambariai“.

Dennisas Muilenburgas taip pat pažadėjo, kad „Boeing“ sukurs kosminį aparatą naujos epochos kosmoso turistams. Jis taip pat pabrėžė, kad didelį potencialą turės skraidymo aparatai, kurių greitis triskart viršija garso.

E.Muskas žada 100 vietų erdvėlaivius

Tuo tarpu JAV kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas neseniai atskleidė savo ambicingus planus į Marsą išsiųsti erdvėlaivį su 100 žmonių, ir prognozavo, kad tokia kelionė vienam žmogui kainuotų apie 100 tūkst. dolerių (88,8 tūkst. eurų).

E.Muskas parodė futuristinį vaizdo įrašą, iliustruojantį jo idėjas apie tarpplanetinio transporto sistemą. Tarp jo planų – daugkartinio naudojimo raketos, raketinio kuro gamykla Marse ir tūkstantis orbitoje skriejančių erdvėlaivių, kurių kiekviename būtų apie 100 žmonių.

Kiekviename tokiame erdvėlaivyje būtų restoranas, kajutės; ten būtų galima žiūrėti filmus ar žaisti nesvarumo būsenoje.

E.Muskas vėliau sakė žurnalistams, kad „optimistiškai“ prognozuoja, jog pirmoji žmonių misija 2024 metais iškeliautų iš Žemės ir po metų pasiektų Raudonąją planetą.

Prieš tai „SpaceX“ planuoja jau 2018 metais išsiųsti į Marsą nepilotuojamą krovininę kapsulę „Dragon“.

Aut. teisės: 15min.lt
(31)
(2)
(29)

Komentarai (1)