Stiprėja viltis, jog ateityje galėsime gyventi šimtmečius: tyrimas rodo, kad senėjimas yra grįžtamas procesas

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

AAA000 2016-12-18 23:10
But neblogai tokie vaistukai Bet kiek girdejau, yra kita blogybe - ten kazkoks ribotas imanomas lasteles pasidalijimu skaicius. Tipo busi jaunas iki 120 metu kazkur - bet prieis tada laikas ir iskart sugrius visas organizmas...
salemas5 2016-12-18 23:30
Teisingai. Lastelese esancios talomeros yra ribotos. Kas ir yra pagrindinis dalykas del ko lasteles zusta paskui nebegaledamos dalintis
AAA000 2016-12-18 23:34
Kokiu nors variantu mokslas siulo, kaip prailgint ta lasteles pasidalijimu skaiciu?
punktyras 2016-12-19 00:09
.
kestutisz 2016-12-19 00:22
Vistiek tai į vienus vartus palyginus su dabartine alternatyva - vidutiniškai taip kokie 70metų iš kurių bent 20 su jau iš esmės nusidėvėjusiu ar baigiančiu nusidėvėti kūnu :)
jull 2016-12-19 05:41
Beda tik, kad mes daznai igyjam lasteliu su neribotu dalijimusi skaicium savo gyvenimo metu, kas sukelia vezi. Mums reikia, ne tik kad padidintu pasidalijimu skaiciu, bet ir kad jos isliktu jautrios pvz, biosignalinimui is kaimyniniu lasteliu. Telomeros greiciausiai veikia kaip automatinis mutaciju skaitiklis ir ribotuvas, taigi mums pirma reikia israsti universalius vaistus/mechanizma saugancius nuo vezio, tada bus galima bandyti atjauneti.
AAA000 2016-12-19 10:58
Mano isivaizdavimu, vezys tiesiog nekontroliuojamas lasteliu besidalijimas ir ten su ribotu atsinaujinimo skaicium nera rysio. Ta prasme mes tiesiog neisgyvenam, kad vezys susentu iki stadijos, kai lasteles nebesidalins. O problema - butent lasteliu kontroliavimo mechanizmo sutrikimai. Ar as cia kazkur klystu? Del gydymo nuo vezio - tai manau cia ner problemos. Jei ismoks kontroliuot besidauginimo mechanizma - tai tiesiog pasius signala vezio lastelems susinaikint - ir tiek. O dabartiniai metodai - tiesiog vezio lasteliu zudymas atominiu bombu metymo ant skruzdelyno budais - turiu minty svitinima. Arba kaip kalnakasyba - ieskant aukso gabaliuku - kalnus ikasineja - turiu minty chirurgija. Ta prasme per daug grubus vezio gydymo metodai - todel mazai efektyvus.
bahuriux 2016-12-19 12:44
Pirmi pasinaudotu diktatoriai tokiom privilegijom amžinai gyventi.
AAA000 2016-12-19 14:04
O tau gaila? Suprask ir toki dalyka, jei bus verta stengtis del ilgesnio gyvenimo - atsiras zmoniu, kurie pasistengs - ir tuos diktatorius nusluos kitais budais. Dabar tiesiog neapsimoka del tu diktatoriu gaist laika. Kai bus daugiau laiko - apsimokes ir del resursu pakovot. Diktatorine sistema tik ant to ir laikosi - kad galima iszudyt labiausiai nepatenkintus. Jei gyvenima bus galima istemt - norint tapt dikatorium - tektu iszudyt faktiskai visus
jull 2016-12-19 14:32
Vezinis auglys/augliai atsiranda is vienos pakitusios lasteles, kuri suranda buda apeiti telomeru mechanizma. Kad atsirastu auglys jai reikia pasidalinti milijonus kartu. Kitas butinas dalykas veziui - mutacija, kuri atmestu biomechanini signalinima is kaimyniniu lasteliu. Pvz, sveikoms lastelems butinas biomechaninis/cheminis signalas is aplinkos reiskiantis "yra laisvos vietos", kad jos dalintusi, vezinems to nereikia, jos tiesiog be skaiciaus dalijasi ir auga vienos ant kitu taip suformuodamos augli. Beda yra ne pasiusti kazkoki signala vezinems lastelems kazkoki signala, o ta signala rasti (Teoriskai, siai dienai galetu buti apie 740 milijardu skirtingu vezio rusiu, 7.4 milijardai zmoniu su savo DNR padaugingi is apie 100 zinomu vezio rusiu), tai nors jie ir turi bendrus bruozus, surasti bendra vaista jiems visiems jauciu sansu mazai. Vienas is tokiu universaliu vaistu ir yra svitinimas, kuris remiasi tuo, kad labai aktyviai besidalijanciai lastelei reikia sukelti DNR pazeidimus tam kad nustotu dalintis ir tuo, kad labai aktyviai besidalijancios lasteles yra labiau pazeidziamos radiacijos nei senbuves. Svitinimas pakankamai gerai ta darba daro, tik beda tame, kad uztenka palikti viena vezio lastele gyva, kad jis pilnai atsinaujintu, o ji gali buti kitam organe, kitam kuno gale, kadangi migruoti jos pradeda gerokai pries mums aptinkant metastazes (gerai nepamentu, bet atrodo, tam reikalinga dar viena mutacija). Kolkas vienintele viltis sitos ligos kadanors atsikratyti yra metodas vakcinai/antikuno kurimui, kuri priverstu musu imunine sistema pagamint antikuni, kuris identifikuotu vezine lastele. Tam reiketu identifikuoti koki nors specifini biomarkeri ant biopsijos metu gautos vezines lasteles ir metodo sukurti antikuna kuris i ji reaguotu arba vakcina, kuri ji megdziotu, bet tuo paciu inicijuotu imunini atsaka. Panasus dalykai vyksta, bet dar tik pirminiu bandymu stadijoj. Jei kazkas pavyks, samokslo teoriju salininkai tures uzsiemimo iki gyvenimo galo, tikriausiai tai kuri laika butu brangiausias gydymo budas, nes reiketu biotechnologines farmacijos metodais per trumpa laika paruosti maza kieki kiekvienam asmeniui skirtingo, sudetingo pagaminti ir validuoti vaisto. Siai dienai toks dalykas kainuotu jei ne milijonus tai bent simtus tukstanciu.
AAA000 2016-12-20 20:38
Nesuprantu kodel tave gazdina tokie nedideli skaiciai, kaip 740 milijardu Cia ner kas veikt skaiciavimo technikai, su tokiais mazais skaiciais. Svarbu tik tinkama klasifikacija - ir tiek. Gali tokiam kiekyje iskart rast ar parinkt tinkama vieninteli skaiciu - keliu sekundziu begyje. Mane labiau domintu pats signalo pasiuntimo mechanizmas - ar yra aplamai sukurta kas nors, kad ta mechanizma butu imanoma pasinaudot realiai? Tiesiog nagrinejant kazkoki vienetini konkrecios lasteles atveji. Nebutinai vezines. Ta prasme prasviek jei zinai, kaip ten isvis viskas veikia, ar kas istirta? Pagal mane svarbiausia yra ismokt valdyt pacia lasteliu augimo aplinka. O ne isgydyt ten kazkoki konkretu viena ligoni su unikalia vezine mutacija is 740 milijardu, net jei jis su milijardine kisene. Pagal mane svarbiau yra sukurt metoda, kuris aplamai bent viena atveji isgydytu. O pritaikys technikai paskui jau pagal specializacijas O tas svitinimas nesamone - cia masinis zudymas audiniu. Jis pasiteisintu - jei zinotum konkrecia vieta ir galetum sunaikint viena konkrecia lastele. O iki tokio smulkaus lygio tikrai neisdirbs svitinimo technologijos. Plius vistiek kazkaip reikes pazymet vezines lasteles. Tai kam zymet vienu budu ir naikint kitu, kai galima iskart viska padaryt vienu budu - kuris jau isbandytas pacios gamtos.
jull 2016-12-21 08:24
Taigi tuos skaicius ne sudeti ar surasti bendrus daliklius reikia:) Skaiciavimo technika kolkas nekazka ir isspresi lasteles biologijoj, per daug dar nezinomuju. Is esmes kiekvienu atveju viskas prasidetu ir baigtusi labej, uztruktu kruva laiko, kiekvienu is 740 milijardu atveju (kaip jau sakiau, jie turi bendru bruozu, todel visu 740 niekas neketina tirti, bandoma juos grupuoti ir ieskoti bendru silpnybiu). Priklauso koki signala nori pasiusti. Kaip jau sakiau, i biomechaninius signalus vezines lasteles nereaguoja/reaguoja labai ribotai (dauguma ju be jokio vargo dauginasi net ir suspensijoj). Lieka cheminis ir genetinis. Cheminis tikriausiai galetu buti nanodaleles, pagamintos naudojant struktura, atpazystancia target lastele ir signalinimo/zudymo chemini jungini, pvz. Genetinis gali buti bet kas, kas kiek imanoma efektyviai ten kur reikia pernes target DNR ir ja ikomponuos i lasteles DNR, pvz, modifikuotas retro, adenovirusas. Radiacijos terapija pradedama nuo CT arba MRI, siandienine ju rezoliucija tikrai pakankama, kad galetum identifikuoti auglio turi submilimetro tikslumu. Nieko zymeti nereikia. Minimaliai pakenkti aplinkiniams audiniams galima naudojant multibeam/intensity modulated radioterapija, kur virsijantis threshold radiacijos kiekis pasiekiamas tik tiksliniame turyje. Radioterapijos thechnologijos yra isdirbtos ir siai dienai tikriausiai nieko geriau nera.