Pasikartojantys košmarai gali baigtis netikėta mirtimi: tai ne mitas, o tikrovė  (1)

Košmarus susapnavę žmonės dažnai atsibudę jaučiasi išsigandę, sutrikę ir nepakankamai pailsėję. Tačiau tai dar ne viskas – naujo tyrimo rezultatai parodė, kad dažnai pasikartojantys košmarai gali įspėti apie rimtas sveikatos problemas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Suomijoje esančio Turku universiteto (angl. University of Turku) mokslininkai laikosi nuomonės, kad košmarai gali prognozuoti keletą rimtų sveikatos sutrikimų.

Jie išsiaiškino, kad košmarai gali padidinti savižudybės riziką. Tyrimo metu jie ištyrė 71,000 žmonių, įskaitant 3100 karo veteranų, duomenis ir atrado sąsają tarp sapnuojamų košmarų dažnio bei savižudybės tikimybės.

Vis dėlto, šis tyrimas turi keletą trūkumų – mokslininkai negalėjo surinkti tikslių detalių apie tyriamųjų košmarus, taigi nesugebėjo nustatyti, ar šie sapnai yra susiję su karu. Tačiau jie tiki, kad košmarai taip pat gali būti susiję ir su kitomis sveikatos problemomis.

Pavyzdžiui, mokslininkai išsiaiškino, kad košmarus sapnuojantys vaikai pasižymi padidėjusia rizika patirti psichozę sulaukus paauglystės.

Be to, košmarai gali pakenkti širdies darbui. Ankstesnių tyrimų rezultatai parodė, kad košmarus sapnuojantys senyvo amžiaus žmonės yra labiau linkę sirgti širdies ligomis.

Ką reikėtų daryti, norint išvengti pasikartojančių košmarų?

Miego ekspertai tikina, kad yra keli dalykai, kuriuos vertėtų išbandyti, norint sumažinti košmarų dažnį. Visų pirma, jie pataria laikytis reguliarios miego rutinos ir nuolat sportuoti.

Be to, labai svarbu jaukiai įsikurti savo miegamąjį ir nepalikti jame įjungtų elektrinių prietaisų.

Pasikartojančius košmarus sapnuojantiems žmonėms taip pat patariama sumažinti kofeino ir alkoholio vartojimą.

Aut. teisės: Anglija.today
Anglija.today
(5)
(8)
(-3)

Komentarai (1)