Surado ypatingą smegenų sritį, kurią pažeidus, gerokai sukvailėjame  (1)

Mokslininkų tyrimas atskleidė, kad vidinės prefrontalinės galvos smegenų žievės pažeidimų patyrę žmonių tikėjimas yra stipresnis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrėjai iš Northwestern universiteto Ilinojaus valstijoje atrado, kad pacientai, kurie turėjo smegenų traumą buvo mažiau imlūs naujoms idėjoms ir tapo dar aršesniais savo tikėjimo išpažinėjais.

Šis tyrimas, kuris buvo publikuotas „Neuropsychologia“ žurnale, nustatė, kad smegenų pažeidimai ventramedialinėje prefrontalinėje žievėje (viena iš smegenų dalių), turi sąsajų su aukštesnių religinio fundamentalizmo lygiu.

Ankstesnis tyrimas buvo nustatęs, kad ta pati smegenų dalis yra svarbi žmogui dėl gebėjimo kritiškai vertinti tikėjimą ir idėjas.

Jeigu ji būna pažeidžiama, kaip nustatė šis naujas tyrimas, žmonės netenka „kognityvinio lankstumo“ – galimybės keisti savo požiūrio sužinojus naujų faktų ar įrodymų – ir daug dažniau rodo religinio fundamentalizmo požymius.

Tikėjimas yra susijęs su smegenų struktūra

Vienas iš mokslininkų, dirbusių su šiuo tyrimu, Jordanas Grafmanas, pareiškė, kad žmogaus religiniai potyriai yra itin susiję su fizine smegenų struktūra.

„Religiniai įsitikinimai, jų pokyčiai, yra kontroliuojami konkrečių smegenų sričių priekinėje žmogaus smegenų dalyje ir tos smegenų dalys yra vienos iš vėliausiai susiformavusių žmogaus smegenų dalių,“ – leidiniui „PsyPost“ pasakojo jis.

Mokslininkai ištyrė 119 JAV kariuomenės veteranų, patyrusių smegenų traumas ir dar 30 veteranų be jokių smegenų traumų. Visi jie kariavo Vietnamo kare.

Tyrėjų komanda pasinaudojo smegenų nuotraukomis, kad nustatytų tyrimo dalyvių smegenų pažeidimo lygį ir tuomet ištyrė jų religingumą apklausos metodu.

Nors ir neabejodami savo atradimo svarba, mokslininkai pabrėžė, kad yra ir daugiau faktorių, kurie nulemia žmogaus religinius įsitikinimus, įskaitant ir asmenines savybes ar socialinę aplinką.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(19)
(4)
(15)

Komentarai (1)