Atradimas, kurio niekas nesitikėjo: štai kas išaugo iš 850 metų senumo sėklų (Video)  ()

Nors dažnai sakoma, kad šiais laikais archeologų darbas ne toks įdomus kaip anksčiau, ypatingi radiniai vis primena, kad tai nėra tiesa. Neseniai archeologinis radinys, rastas Viskonsine, nuvedė mokslininkus prie atradimo, kurio niekas nesitikėjo, rašo insiderscience.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Archeologai džiaugėsi Viskonsino Menominee rezervate rastu maždaug 850 metų senumo indu. Tačiau tai buvo tik staigmenos pradžia – ją atidarę mokslininkai aptiko augalo sėklų.

Jei tai būtų kokio nors įprasto augalo sėklos, jos nebūtų sulaukusios tiek dėmesio. Bet tyrimai parodė, kad senoviniame puode yra seniai išnykusio ir nebeauginamo moliūgo sėklos. Ir, mokslininkų džiaugsmui „sėklų lobį“ pavyko sudaiginti.

Rogeris Smithas iš „Baker Creek Heirloom Seed Company“ pabrėžia, kad tokie radiniai iš tikrųjų yra labai reti. Sėklų amžius – joms yra apie 850 metų – buvo nustatytas naudojantis anglies datavimo metodu. Jis ėmė sėklas iš moliūgų, išaugintų iš rastųjų sėklų.

Anot jo, šių moliūgų virkščios išauga labai ilgos – viršija 7 metrus. Ant jų auga 5-8 kilogramų senoviniai moliūgai. Jie, augintojo teigimu, yra saldaus ir švelnaus skonio.

Video siužetas apie seną moliūgų veislę

Aut. teisės: TV3
TV3
(55)
(5)
(50)

Komentarai ()