10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–06–05) ()
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV mokslininkai sukūrė antibiotiko atmainą vankomiciną, galintį kovoti su superbakterijomis – organizmais, neįveikiamais taikant tradicinius gydymo metodus. Mokslininkų nuomone, tai leis išvengti atvejų, kai mikroorganizmai tampa atsparūs antibiotikui.
sciencemag.orgtechnologijos.lt
Paulo Alleno kompanija Vulcan Aerospace pristatė Stratolaunch lėktuvo – didžiausio pasaulyje – nuotraukas. Jis turėtų atpiginti palydovų pakėlimą į orbitą.
Šveicarijos kompanija Climeworks yra pirmoji pasaulyje komercinė įmonė, šalinsianti anglies dvideginį tiesiogiai iš oro ir versianti jį naudingais produktais.
Masyvesnės, nei tikėtasi, juodosios bedugnės susidūrė prieš tris milijardus metų ir pasiuntė per Žemę sklindančias gravitacines bangas, užminusias ne vieną mįslę ir privertusias pergalvoti ne vieną atsakymą.
news.nationalgeographic.comtechnologijos.lt
Tarptautinė mokslininkų grupė išsiaiškino, kad apšvitinus organines molekules intensyviais rentgeno spinduliais, randasi mikroskopiniai juodųjų bedugnių analogai. Šis atradimas padės tiksliau išsiaiškinti sudėtingų molekulių ir biologinių medžiagų struktūrą. Tyrimas publikuotas žurnale Nature.
slac.stanford.edutechnologijos.lt
Mokslininkams pavyko išgauti genetinės informacijos iš Senovės Egipto mumijų. DNR tyrimai rodo, kad senovės egiptiečai artimai susijęs su Vidurio Rytų senovės gyventojais. Tai kelia prielaidą, kad Šiaurės Afrikos gyventojų genetinės šaknys gali skirtis nuo piečiau Sacharos gyvenančių.
- JAV pasitraukimas pakenks verslui ir pasauliui
- Amerikos sunkumai yra Kinijos šansas
- Pasauliniai verslo lyderiai nusivils
- Anglis vargu ar besugrįš
- JAV emisijos vis viena mažės
Dar viena SpaceX Falcon 9 raketa nusileido, šįsyk ant žemės, Kanaveralo kyšulyje, iškėlusi krovinius TKS. Kol kas visi penki kompanijos bandymai nutupdyti raketą ant žemės buvo sėkmingi.
Pensilvanijos universiteto mokslininkai sukūrė naują hibridinę technologiją, kuriančią beprecedenčius elektros kiekius ten, kur gėlas vanduo įteka jūron.
Šveicarų mokslininkai iš Ženevos ir Bazelio universitetų sukūrė dirbinius virusus, kuriuos galima panaudoti prieš vėžį. Šie sukurti virusai pažadina imuninę sistemą ir verčia ją siųsti ląsteles žudikes kovoti su augliu. Nature Communications publikuotame straipsnyje pateikiamas naujo vėžio gydymo būdo pamatas.
wakelet.com