Ar prisimenate kaip absurdiškai rengdavosi grupė ABBA? Pasirodo tam buvo labai svari priežastis, visiškai nesusijusi su muzika (Video)  ()

Ryškios kelnės, žėrintys kostiumai bei batai ant platformų, kuriuos legendinės švedų muzikos grupės ABBA nariai dėvėjo savo šlovės metais, buvo skirti ne tik tam, kad grupės nariai išsiskirtų.


Pasirodo, pagrindinė priežastis, kodėl grupės nariai taip keistai rengėsi, buvo siekis išvengti mokesčių. 

Netgi grupės narys Björnas Ulvaeusas manė, kad grupės nariai atrodė kvailai. Anot jo, tuo metu niekas scenoje nesirengė taip blogai, kaip jie. O drąsus sprendimas dėl apsirengimo scenoje buvo ne dėl pop kultūros mados tendencijų praėjusio amžiaus aštuntajame bei devintajame dešimtmečiuose, bet dėl Švedijos mokesčių kodekso nuostatų. 

Knygoje „ABBA: The Official Photo Book“, išleistoje norint pažymėti pergalės Eurovizijoje 40-metį, rašoma, kad grupės stilių iš dalies lėmė mokesčių įstatymai, kurie leido nuskaičiuoti nuo pajamų išlaidas, skirtas sceniniams kostiumams. Norint tai padaryti, kostiumai turėjo būti išskirtiniai ir tokie, kurių žmonės nedėvi gatvėse. 

2007 metais grupės narys B.Ulvaeusas buvo apkaltintas mokesčių vengimu, neva nuslėpė 8 mln. eurų mokesčių tarp 1999 ir 2005 metų. Vis dėlto, apeliacinės instancijos teismas priėmė palankų B.Ulvaeusui sprendimą. 

Po šio sprendimo B.Ulvaeusas pabrėžė, kad jis džiaugiasi visuomet tvarkingai ir sąžiningai laikęsis įstatymų, susijusių su mokesčių mokėjimu. 

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(28)
(8)
(20)

Komentarai ()