Lietuvių atradimas pateko į prestižinį žurnalą „Science“: niekas iki šiol nežinojo, kad gali egzistuoti tokie junginiai  (1)

Vienas prestižiškiausių pasaulyje mokslinių žurnalų „Science“ išspausdino Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro mokslininkų straipsnį „A cyclic oligonucleotide signaling pathway in Type III CRISPR-Cas systems“. Jo autoriai – Biotechnologijos instituto mokslininkai Miglė Kazlauskienė, Georgij Kostiuk, Česlovas Venclovas, Gintautas Tamulaitis ir Virginijus Šikšnys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip teigiama penktadienį išplatintame pranešime, žurnale „Science“ išspausdinami tik maždaug 7 proc. iš visų teikiamų straipsnių.

„Science“ spausdintame straipsnyje mokslininkai aprašo unikalias molekules – apie jų egzistavimą gamtoje iki šiol nebuvo žinoma.

„Šis atradimas yra labai svarbus žingsnis mokslui, siekiant suprasti bakterijų signalus ir komunikaciją. Šios žinios gali būti pritaikytos kuriant naujus molekulinius įrankius moksliniams tyrimams bei kuriant inovatyvius ligų diagnostikos metodus “, – teigia V. Šikšnys.

Mokslininkai tyrimų metu atskleidė, kad kai kurios bakterijų apsisaugo nuo virusų CRISPR-Cas sistemos, atpažinusios į ląstelę patekusias svetimas viruso nukleorūgštis, sintetina unikalias signalines molekules (ciklinius oligoadenilatus), kurios aktyvuoja nespecifinę ribonukleazę – visą ląstelės RNR sunaikinantį fermentą.

„Šis signalo perdavimo kelias veikiausiai ir nulemia, jog viruso užpulta bakterija altruistiškai susinaikina tam, kad virusas nepasidaugintų ir neužpultų kitų bakterijų“, – dėsto profesorius.

Aut. teisės: 15min.lt
(57)
(1)
(56)

Komentarai (1)