NASA skelbia, jog link Žemės artėja milžiniškas asteroidas  ()

Tamsiose kosmoso platybėse tūno asteroidas Florencija. Tiksliau, ne tūno, o artinasi link mūsų. Šis 4,8 km skersmens dangaus kūnas yra tikrai milžiniškas ir išsiskiria tuo, kad nuo Žemei artimų asteroidų stebėjimo pradžios NASA dar nebuvo užfiksavusi kito tokio didelio ir taip arti praskrisiančio objekto, rašo gizmodo.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kosminė uoliena, pavadinta slaugės ir visuomenininkės Florence Nightingale garbei, prie mūsų planetos labiausiai priartės rugsėjo 1 d. – mažiausias atstumas iki jos tuo metu bus apie 7 mln. kilometrų – 18 kartų toliau, nei vidutinis atstumas iki Mėnulio.

Florenciją pirmieji 1981 metais pastebėjo Australijos mokslininkai.

Asteroidas nuolat grįžta prie mūsų planetos – pastarąji kartą taip arti Žemės jis buvo 1890 metais, o kitą kartą su juo iš arčiau pasimatysime 2500 metais.

NASA Žemei artimų objektų tyrimo centras stebi visus pastebėtus asteroidus ir kometas, kurie priartėja prie mūsų planetos.

Mokslininkai šiuos kosmoso kūnus analizuoja norėdami geriau suprasti Saulės sistemos kilmę ir sandarą.

Be to, žemei artimų objektų katalogavimas yra svarbus norint užtikrinti, kad galėsime prognozuoti, kada koks nors iš tiesų stambus asteroidas pasiųs mus dinozaurų keliu.

Šį kartą, laimei, esame užtikrintai saugūs – Florenciją rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje danguje galės pamatyti nebent tie, kurie turi teleskopą.

„Jį galės pamatyti kiekvienas astronomas mėgėjas“, – sakė Europos kosmoso agentūros Žemei artimų objektų kosminės situacijos stebėjimo programos vadovas Rüdigeris Jehnas.

Anot jo, asteroidas keliaus per Pietų žuvies, Ožiaragio, Vandenio ir Delfino žvaigždynus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(24)
(6)
(18)

Komentarai ()