Akis atveriantis išradimas, kuris padės sutaupyti tūkstančius - piešiniai ant karvių užpakalių  ()

Botsvanoje galite sutikti ir karvių su akimis ant... užpakalio. Tai ne kokių vaikų pokštas, o rimtas mokslininkų pasiekimas. Galima sakyti, akis atveriantis išradimas, kuris padės sutaupyti tūkstančius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Afrikos liūtai ir leopardai užmuša pakankamai daug galvijų, o tai sukelia galvos skausmą ūkininkams. Vis dėlto, vienas Australijos mokslininkas sugalvojo išradingą, bet itin paprastą būdą, kaip sumažinti šios problemos mastus. 

Galvijai yra labai svarbūs ir vertinami Botsvanoje, todėl biologai stengiasi kaip įmanoma labiau sumažinti ūkininkų patiriamus nuostolius.  Dr. Neilas Jordanas iš Naujojo Pietų Velso universiteto Botsvanoje tikisi,kad ant galvijų užpakalių išpaišius akis, taip pavyks apgauti plėšriąsias kates - kad šios ims manyti, jog galvijai jas pastebėjo. Pats Jordanas tai vadina psichologiniu gudravimu. 

Jis sako, kad liūtai ir leopardai medžioja savo aukas pasaloje ir remiasi netikėtumo elementu, kad prisiartintų ir užpultų savo grobį. Kai tik liūtas ar leopardas pamato, kad auka juos pastebėjo, jie nebepuola - kadangi nebelieka netikėtumo elemento.

Taigi, mokslininkai bando įsitraukti į šį procesą. Buvo atliktas nedidelis tyrimas su 62 galvijais, ant kurių pasturgalių buvo išpaišytos akys. Šis eksperimentas parodė, jog tokia strategija yra daug žadanti.

Nei vienas iš 23 galvijų, ant kurių užpakalių buvo nupieštos akys, nebuvo užpultas. O iš 39 galvijų, kurie neturėjo nupieštų akių, per tris mėnesius buvo užpulti trys. N.Jordanas sako, kad ši strategija jau spėjo susilaukti didelio susidomėjimo visoje Afrikoje, ir mokslininkas dabar tikisi atlikti išsamesnius tyrimus .

Tai yra itin paprastas ir pigus testas, todėl mokslininkai tuo naudojasi, kad geriau ištirtų savo strategiją. 

Deja, bet akių piešimo technika nėra veiksminga pačioje Australijoje, kur laukiniai šunys puola ūkininkų gyvulius ir sukelia milijonus dolerių siekiančius nuostolius. Laukiniams šunims nerūpi, ar jų grobis juos pamato, todėl negalima įsiterpti į jų medžiojimo procesą. 

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(30)
(2)
(28)

Komentarai ()