5 priežastys, kodėl įvyksta rytinė erekciją - kai galva nedirba kūnas veikia ką nori?  (7)

Ne paslaptis, kad erekcija vyrui gali įvykti ne tik lytiškai susijaudinus, bet ir naktį, aktyvaus miego fazės metu. Vis tik tai paskatina tikrai ne rytinis noras nueiti į tualetą, kaip kartais tai aiškina vyrai, norėdami išvengti konflikto su mylima moterimi, rašo Cosmopolitan.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Urologijos, akušerijos ir ginekologijos doc. Josephas Alukalas teigia, kad toks vyrų argumentas nėra visiškai teisingas. Ir nors mokslas gali tiksliai atsakyti, kas rytinės erekcijos nesukelia, paaiškinti, kaip ir kodėl visa tai vyksta, yra gana sudėtinga.

„Penis yra labai keistas organas, jei kalbėtume apie jo funkciją ir tai, kaip jis savyje sulaiko kraują“, – teigia dr. Alukalas. Štai keletas mokslininkų pateikiamų priežasčių, bent iš dalies paaiškinančių rytinę erekciją:

1. Penis sustandėja, nes vyro smegenys miegant „nedirba“

Endokrinologijos bendruomenės atliktas tyrimas parodė, kad greitojo miego metu tam tikros smegenų dalys tiesiog „išsijungia“, todėl smegenys nebeprižiūri lytinių organų. Įprastai smegenys užtikrina, kad erekcija įvyktų tik tuomet, kai to reikia, tačiau miegant vyro varpa veikia ką nori ir kada nori.

2. Hormonų svyravimai

Rytais vyro organizme testosterono kiekis yra didžiausias, todėl sulaukus 40–50 m. amžiaus, rytinė erekcija daugeliui vyrų nebepasireiškia, nes krinta jų testosterono lygis.

3. Taip vyro varpa „mankštinasi“

Varpa yra vienintelė vyro kūno dalis, kuri sugeba sulaikyti į ją pritekėjusį kraują pusvalandį ar net valandą ir vėliau dėl to nepatirti jokių bėdų. Tuo tarpu jei aprištumėme pėdą ir kraujotaka šioje kūno dalyje sutriktų, vėliau atrišę susidurtume su tam tikrais nemaloniais pojūčiais. Tad rytinė erekcija gali būti tarsi „treniruotė“, primenanti vyro varpos paskirtį ir funkciją. Vis tik tai tik teorija, neturinti jokio aiškaus mokslinio pagrindo.

4. Dėl trinties miegant vyras tiesiog nesąmoningai susijaudina

Jei vyras prabunda su sustandėjusia varpa, dar nereiškia, jog naktį jis sapnavo kokį nors erotinį sapną. Miegant smegenys reaguoja į fizinę stimuliaciją, todėl rytinį susijaudinimą gali lemti ir miegas šalia mylimos moters. Galbūt jūsų mylimasis miegodamas buvo prisiglaudęs prie jūsų pakankamai arti, kad jo smegenys duotų komandą „ei, šitam vyrukui reikia erekcijos“.

5. Tikėtina, kad tai niekaip nesusiję su rytiniu noru pasišlapinti

Nors ir sklando teorija, kad naktį įvykstanti erekcija apsaugo nuo prišlapinimo į lovą, jokių mokslinių įrodymų, kurie tai patvirtintų, nėra. Be to, moterims nakties metu taip pat kartais padidėja klitoris, todėl tai dar kartą parodo, kad su noru šlapintis rytinė erekcija tikrai neturi nieko bendro.

Aut. teisės: alfa.lt
(9)
(4)
(5)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: