51 istorinis faktas, kurie skamba neįtikėtinai, bet yra tiesa: valstybinės laidotuvės savo amputuotai kojai, arklys paskirtas senatoriumi ir kontraceptinė priemonė iš bebrų sėklidžių  (3)

Pasaulio istorijoje tikrai yra nemažai faktų ir įvykių, kurie šiandien verčia stebėtis. Kai kurie žmonių įsitikinimai ar sprendimai šiandien mums skamba kvailai ir netgi juokingai. Portalas „Buzzfeed“ pateikė 51 istorinį faktą, kurie skamba neįtikėtinai, bet yra tiesa.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. Otomanų imperijos sultonas Ibrahimas I paskandino 280 savo sugulovių vandenyne po to, kai viena iš jų permiegojo su kitu vyru.

2. Viduramžiuose moterys buvo žudomos dėl raganavimo. Vienas antropologas paskaičiavo, kad buvo nužudyta apie 600 tūkst. tokių „raganų“.

3. Meksikos generolas Santa Anna surengė valstybines laidotuves savo amputuotai kojai.

4. Kinijoje tėvai atsisakė dešimčių tūkstančių mergaičių dėl šios šalies vieno vaiko politikos.

5. Iki XIX a. vidurio dantų protezai dažniausiai buvo gaminami iš dantų, ištrauktų iš mirusių karių burnų.

6. Romos imperatorius Cezaris savo mylimą arklį paskyrė senatoriumi.

7. Ledynmečio laikotarpiu gyvenę britai naudojo mirusiųjų kaukoles kaip puodelius.

8. Po to, kai popiežius Grigalius IX susiejo kates su šėtono garbinimu, katės visoje Europoje buvo masiškai naikinamos.

9. Kačių trūkumas lėmė ligų išplitimą, nes užkrėstos žiurkės galėjo laisvai judėti. Viena iš baisiausių ligų buvo buboninis maras („juodoji mirtis“), nusinešęs 100 mln. žmonių gyvybių.

10. Actekai aukodavo žmones dievams. 1487 metais, aukojant Tenochtitlano šventyklai, buvo nužudyta 20 tūkst. žmonių.

11. Majai taip pat aukojo. Vienas labiausiai paplitęs aukojimų – vis dar plakančios širdies išplėšimas iš aukos krūtinės.

12. XIII amžiuje 30 tūkst. vaikų išėjo į Vaikų kryžiaus žygį. Jie buvo įtikinti, kad Dievas leis jiems perimti Šventąją žemę be jokių kliūčių, tačiau dauguma jų mirė kelionėje arba buvo parduoti į vergiją.

13. Senovės Egipte tarnautojai buvo ištepami medumi, kad atitrauktų muses nuo faraono.

14. Po mirties kai kurie faraonai buvo uždaromi į savo kapus kartu su vis dar gyvais jų tarnautojais, gyvūnais ir sugulovėmis.

15. Romėnai naudojo žmogaus šlapimą burnai plauti.

16. 1788 metais Austrijos armija pati save atakavo ir prarado 10 tūkst. žmonių.

17. Prieš tapdamas Popiežiumi, Pijus II parašė populiarią erotinę knygą, pavadinimu „Dviejų įsimylėjėlių istorija“.

18. XIX a. žmonės taip dažnai buvo laidojami gyvi, kad išradėjai patentavo saugius karstus, kurie duotų „mirusiems“ galimybę įspėti ant žemės esančius žmones, kad jie yra vis dar gyvi.

19. Apie 750 tūkst. vyrų žuvo Amerikos civiliniame kare, kas tuo metu sudarė daugiau nei 2,5 proc. Amerikos populiacijos.

20. Viduramžiais kaltinamieji dažnai buvo siunčiami į „teismą išbandymui“, kur jie buvo verčiami kišti savo ranką į verdančio vandens statinę. Jeigu jų ranka likdavo nepažeista, buvo tikima, kad juos apsaugojo Dievas, kas neva rodė jų nekaltumą.

21. Viduramžiais teisiami buvo netgi gyvūnai. Jie periodiškai buvo nuteisiami myriop.

22. Pradedant nuo 1909 (ir iki pat XX a. 8 deš.), Australijos valdžia vykdė politiką, pagal kurią atimdavo iš aborigenų vaikus ir mokė juos atmesti savo aborigeniškumą.

23. XX a. 8 deš. Pol Poto komunistinis režimas išplovė smegenis tūkstančiams Kambodžos vaikų, kurie tapo kariais ir vykdė masines žudynes bei kitus nusikaltimus.

24. Japonų samurajai durklu perdurdavo savo pilvą (veiksmas, vadinamas „seppuko“), jeigu jiems grėsė būti sučiuptiems.

25. Naujas tyrimas rodo, kad per Holokaustą naciai nužudė ar įkalino 15–20 mln. žmonių – kur kas daugiau nei buvo manyta anksčiau.

26. Josefas Stalinas, SSRS diktatorius, valdęs 1929–1953, manoma, pražudė tarp 20-60 mln. žmonių.

27. Tarp 1525 ir 1866 metų, 12.5 mln. afrikiečių buvo pagrobti ir parduoti į vergovę JAV, Karibuose ir Pietų Amerikoje.

28. Europiečių pasirodymas Naujajame Pasaulyje lėmė Amerikos čiabuvių populiacijos sumažėjimą nuo 12 mln. 1500 metais iki 237 tūkst. 1900 metais.

29. XIX a. populiariame vaiste vaikams „Pono Winslowo raminantis sirupas“ buvo morfino.

30. 1917 metais Margaret Sanger buvo įkalinta mėnesiui už tai, kad įkūrė pirmąją nėštumo planavimo kliniką.

31. Renesanso Venecijoje buvo teismo byla, kurioje prievartautojui buvo duoti trys pasirinkimai: sėsti į kalėjimą šešiems mėnesiams, sumokėti baudą ar vesti auką. Jis pasirinko vedybas.

32. Kinijos vadas Mao Zedongas pražudė 45 mln. žmonių per Kinijos „Didįjį šuolį“ 1958–1962 metais.

33. Petras I nužudė savo žmonos meilužį, po to ją privertė laikyti meilužio galvą alkoholio stiklainyje jos miegamajame.

34. XVI a. Kanadoje moterys gėrė nuovirą iš bebrų sėklidžių kaip kontraceptinę priemonę.

35. Čingischanas nužudė 40 mln. žmonių Azijoje ir Europoje.

36. XVI ir XVII a. turtingi europiečiai valgė lavonus, tikėdami, kad jie išgydys nuo ligų.

37. Jie netgi valgė Egipto mumijų liekanas, dėl kurių savo gyvybėmis rizikavo kapų plėšikai.

38. XV a. rumunų valdovas Vladas Drakula pasodino ant baslio 20 tūkst. turkų.

39. Vladui taip pat patiko priešų krauju laistyti duoną ir ją valgyti. Šis jo elgesys, kartu su jo pavarde ir gimimo vieta Transilvanijoje, įkvėpė Bramo Stokerio Drakulą.

40. Afroamerikiečiai vyrai nebuvo laikomi lygiaverčiais nariais Mormonų bažnyčioje iki pat 1978 metų.

41. Pietų afrikiečiai leido kariams gėjams ir lesbietėms pasikeisti lytį su tikslu išgyvendinti homoseksualumą iš savo armijos.

42. Ankstyvuoju Romos laikotarpiu tėvas galėjo legaliai nužudyti bet ką iš savo šeimos.

43. Po to, kai rado 36 tūkst. metų senumo stepių bizoną, išsilaikiusį lede, Aliaskos zoologijos profesorius R. Dale‘as Guthrie ir jo komanda paragavo jo mėsos. Guthrie sakė: „mėsa buvo senoka, bet vis dar kiek kietoka“.

44. Vaikų žudikas ir prievartautojas Pedro Lopezas, žinomas kaip „Andų monstras“ buvo nuteistas 1983 metais dėl 110 jaunų mergaičių nužudymo (nors jis prisipažino nužudęs 300).

45. P. Lopezas buvo išleistas į laisvę 1998 metais, praleidęs kalėjime maksimalų Ekvadore kalinimo laiką – 20 metų.

46. Romos Imperatorius Komodas surinko visus neįgalius ir mažaūgius žmones, kuriuos tik sugebėjo rasti, ir liepė jiems kovoti vienas prieš kitą iki mirties Koliziejuje.

47. Prieš XX a. 7 deš. tabako kompanijos platino medikų remtas reklamas, kurios teigė, kad rūkymas turi teigiamą poveikį sveikatai.

48. Sovietų biologas Ilja Ivanovičius Ivanovas bandė apsėklinti šimpanzę žmogiškąja sperma, bet jam nepavyko sukurti „žmogpanzės“.

49. 755 metais An Lushan sukilimas prieš Kinijos Tang dinastiją lėmė 36 mln. žmonių žūtis, kas tuo metu sudarė vieną šeštąją viso pasaulio populiacijos.

50. Kolonijinėje Amerikoje besilaukiančios moterys gimdydamos negaudavo nuskausminamųjų, nes tuo metu buvo laikoma, kad tai – Dievo bausmė už tai, kad Ieva suvalgė uždraustą vaisių.

51. Saddamui Husseinui buvo įteiktas Detroito miesto raktas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(16)
(2)
(14)

Komentarai (3)