Pasiruoškite - ateityje odontologo kėdėje turėsite papasakoti ir apie savo oralinio sekso įpročius  (2)

Iš savo odontologo tikitės įvairių klausimų. „Ar dažnai valotės dantis?“ – visiškai įprastas, nors ir su įtarimu keliamas klausimas odontologo kabinete. Ar valote tarpdančius? Ar dažnai valgote saldumynus? Kas kiek laiko keičiate dantų šepetėlį? Visi šie klausimai yra visiškai normalūs. Tačiau nenustebkite, jei ateityje odontologas pradės jūsų klausinėti ir apie jūsų intymų gyvenimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kodėl dantistui turėtų rūpėti jūsų lovos reikalai? Pietų Floridos Koledžo profesorė Ellen Daley mano, kad būtent odontologai yra tie specialistai, kurie jums gali padėti išsisukti nuo dažnai mirtį nešančios ligos – vėžio. Ekspertai jau kurį laiką ragina odontologus pradėti aptarinėti oralinį seksą su savo pacientais. Tai galėtų informuoti žmones apie galimas grėsmes bei būdus jų išvengti.

70 % vėžio gerklėje, tonzilėse ar liežuvio pagrinde yra sukeliama žmogaus papilomos viruso. Jis į burna patenka ne kaip nors kitaip, o oralinio sekso metu. Aišku, ne visuomet, tačiau mokslininkai sutinka, kad būtent oralinis seksas yra pagrindinis žmogaus papilomos viruso perdavimo būdas. Gerklėje ir burnoje išsivystęs vėžys yra ne tik labai pavojingas gyvybei, bet ir labai skausmingas, tačiau žmonėms dažnai trūksta informacijos. Būtent todėl Daley ir mano, kad juos turėtų informuoti specialistas, kuris jau kalba apie burnos higieną.

Mokslininkė teigia, kad odontologai retai kada kalba apie žmogaus papilomos virusą, burnos vėžį ir jo prevenciją. Visgi, jei yra gydytojai ir šiuos dalykus supranta, tačiau kalbėti apie paciento oralinio sekso įpročius yra tiesiog nepriimta. Profesorė teigia, kad šią tvarką būtina keisti, tačiau iliuzijų mažai - tam priešinsis ir odontologai, ir pacientai.

Kalbėti apie savo intymų gyvenimą su gydytoju nėra nieko keisto, tačiau odontologai šia prasme atrodo visiškai kitokie. Todėl teigiama, kad jie turėtų būti apmokomi, kaip kalbėti šiomis temomis ir kaip pristatyti vėžio prevencijos būdus. Juk neturėtų būti sunku paskatinti reguliariai tikrintis sveikatą ar net pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso.

O kaip dėl žmonių, kurie šių temų nenorės aptarinėti su odontologais? Na, jiems tik galima priminti du faktus. Pirma, odontologai yra gydytojai, jie čia tam, kad jums padėtų. Antra, burnoje ir gerklėje išsivystę vėžiai yra labai mirtini - tik maždaug 60-70 % žmonių išgyvena bent 5 metus po diagnozės.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(24)
(3)
(21)

Komentarai (2)