Negi šunys jaučia žmogaus charakterį ir būseną? Kokie žmonės yra dažniau apkandžiojami?  ()

Dažnai sakoma, kad šuo gali pajausti žmogaus charakterį ir emocinę būklę. Pagal tai jie nusprendžia ir savo veiksmus. Dabar mokslininkai pabandė išsiaiškinti, kokie žmonės dažniau nukenčia nuo šunų įkandimų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Liverpulio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad šunys dažniau užsipuola ir kandžioja emociškai nestabilius žmones, rašoma „Journal o“Epidemiology & Community Health“.

Anot tyrimo, šunys daugumoje atvejų apkandžioja ne šeimininkus, o svetimuosius, o taip pat žmones, kurie pasižymi ryškiomis nuotaikų kaitomis.

Mokslininkai pažymėjo, kad agresyvios šuns reakcijos tikimybė proporcingai auga „aukos“ amžiui. Iš 694 testo dalyvių ketvirtadalis (172 žmonės) nors sykį gyvenime buvo užpulti. Taip pat nustatyta, kad vyrai 1,8 karto dažniau patiria keturkojų agresiją, o turintys kelis šunis – net 3,3 karto daugiau, negu tie, kurie neturi naminių gyvūnų.

Ši apklausa buvo atlikta Češyro mieste Anglijos šiaurės vakaruose. Jos dalyviai turėjo užpildyti anketą, kurios klausimai nustatė jų psichinę būklę, taip pat buvo klausiama, ar juos buvo kada nors užpuolęs šuo.

Aut. teisės: TV3
TV3
(4)
(14)
(-10)

Komentarai ()