Užfiksuotas rekordinis pasivaikščiojimas kosmose  ()

Tarptautinė kosminės stotis (TKS) dirba jau 17 metų, o praeitą savaitę 55-osios jos įgulos nariai atliko vertą pažymėjimo misiją – šimtąjį kartą stoties darbo metu išėjo į kosmosą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmą kartą iš TKS į kosmosą išėjo antrosios įgulos darbuotojai 2001-ųjų birželį. Išėjimo, trukusio kiek ilgiau nei šešias valandas, metu buvo atliekami gana rutininiai darbai – pašalintos galimai įplyšusios aušinimo sistemos žarnos, pakeista kamera, pritvirtintos ateityje įrengsimo eksperimento duomenų perdavimo antenos ir panašiai.

Taigi svarbus čia būtent rekordas. O turint omeny, kad kiekvienas toks išėjimas papildo mūsų žinias apie darbą kosmose, tai yra dar svarbiau – juk kažkada ateityje panašių darbų reikės tvarkant stotis Marso orbitoje ar laivus pakeliui į Jupiterį.

Tiesa, šis išėjimas toli gražu nebuvo apskritai šimtasis, susijęs su TKS – įskaitant astronautų darbą statant stotį prieš prasidedant jos darbui bei aptarnaujančio personalo išėjimus iš Šatlų, iš viso prie TKS nuo 1988 metų gruodžio įvykdyti jau 209 išėjimai.

Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(10)
(1)
(9)

Komentarai ()