7 intuicijai prieštaraujantys faktai apie žmogaus psichologiją: kodėl grupėje ne lyderis yra svarbiausias?  (1)

Žmonės yra labai smalsūs, tačiau mums sunkiausia tyrinėti save. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, mūsų pačių psichologija mums yra didelė mįslė. Štai 7 intuicijai prieštaraujantys faktai, kuriais iš pradžių sunku patikėti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. Paraudę jūs labiau patinkate žmonėms

Kada parausta jūsų veidas? Tikriausiai, kai susigėstate. Kartais atrodo, kad būtų tiesiog geriau pabėgti, tačiau taip ir liekate stovėti visas išraudęs. Tačiau priešingai, nei jums gali pasirodyti, tokie tik dar labiau patinkate aplinkiniams. Taip yra todėl, kad žmogus parausta tuomet, kai kyla pavojus atsiskleisti jo vidinėms savybėms ir baimėms. Paraudimo neįmanoma suvaidinti, todėl tai - tikra nuoširdi emocijų išraiška. Tai mes suvokiame pasąmoningai - paraudimas išliko nuo tų laikų, kai neverbalinė komunikacija buvo pati svarbiausia.

2. Ne lyderis, o pirmasis pasekėjas yra svarbiausias

Jūs galite turėti visą eilę didžiulių idėjų, tačiau jei niekas jomis netikės, taip ir liksite jų neįgyvendinę. Dažnai sakoma, kad lyderis turi būti charizmatiškas, kad suburtų grupę, tačiau iš tiesų jis net nėra svarbiausias - pirmasis pasekėjas yra kur kas svarbesnis. Būtent jis vienišą svajotoją paverčia lyderiu. Kai žmogus jau turi bent vieną pasekėją, juo lengviau patikėti, tačiau tai priklauso ir nuo to pasekėjo savybių. Net jei jūsų idėjos yra genialios, bet jūsų vienintelis pasekėjas yra keistuolis ne paties geriausio įvaizdžio savininkas, jumis patikėti bus sunku.

3. Pasikartojimo iliuzijas

Ar pastebėjote, kad žmonės dažnai sako, jog vos tik ką nors suranda ar įsigyja, tą dalyką visur pastebi? Arba jei ką nors išmoksta. Arba jei prisideda prie kokios organizacijos - tuomet visur mato jos simboliką. Gal ir jums taip yra buvę - įsigiję automobilį paskui aplink tokių matėte daugybę?

Tai - pasikartojimo iliuzija. Jokių sutapimų ar atsitiktinumų čia nėra - nuo jūsų sprendimų aplinka tikrai nepasikeitė. Tiesiog smegenys puikiai atpažįsta tvarką. Jei jau gerai susipažinote su savo automobiliu, jūsų smegenys jį lengvai atpažįsta, o juk tokių modelių yra daugybė. Taigi, juos pastebite dažniau.

4. Iš minios pagalbos nesulauksite

Žmonės yra geri ir dažniausiai sustoja padėti. Juos atbaidyti gali tik galimas pavojus patiems, tačiau vienas žmogus yra labiau linkęs padėti nei visa minia. Kitaip tariant, jei jūs būsite užpultas priešais žmonių minią, tikėtina, kad pagalbos lauksite ilgiau, nei tuo atveju, jei šį nusikaltimą stebės tik vienas ar du žmonės. Beje, šį keistą fenomeną galite patirti ir patys - pamatę ką nors pargriuvusį, skubėsite lėčiau, jei šalia bus kitų žmonių. Taip žmogus tarsi atsikrato atsakomybės ir kartu nenori išsišokti - minia mus visus suvienodina. Mokslininkai skaičiuoja, kad minia į nusikaltimus reaguoja 5 kartus lėčiau nei individai.

5. Pėdos parodo, ar esate laukiamas

Kai prieinate prie kelių žmonių grupės ir norite įsilieti į pokalbį, atkreipkite dėmesį į jų pėdas. Jei jos pasisuks jūsų linkme, esate laukiamas prisijungti. Tačiau jei žmonės į jus pasisuks tik liemeniu, jie jūsų savo rate nenori. Šis faktas skamba tarsi koks internete kartojamas mitas, tačiau mokslininkai jį patvirtina - tai vienas iš tų kūno kalbos įrankių, kurį žmonija naudoja jau tūkstančius metų.

6. Vyrai dėl išsiskyrimo kenčia labiau

Dažnai manoma, kad moterys nori rimtų santykių ir saugumo, o štai vyrai yra laisvesni ir bijo įsipareigoti. Tačiau tyrimai rodo, kad vyrai lygiai taip pat nori rimtų romantinių santykių ir dėl jų labai stengiasi. Dar daugiau - moterys dažniausiai inicijuoja išsiskyrimą ir vėliau mažiau dėl jo išgyvena nei vyrai. Šiuo požiūriu vyrai tikrai nėra stiprioji lytis.

7. Gandų nešiotojai nėra mėgstami

Žmonės mėgsta paskalas. Jos mums yra labai svarbios, taip plinta informacija. Tačiau per dažnai gandų skleisti nereikėtų. Jei dažnai kalbate apie kitų žmonių blogąsias savybes, jos bus pasąmoningai priskirtos jums. Pavyzdžiui, jei dažnai pasakojate, kad vienam iš jūsų draugų labai nesiseka, paskalų klausytojai manys, kad labiausiai nesiseka jums.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(43)
(5)
(38)

Komentarai (1)