9 faktai apie penį, kurių galbūt nežinojote: kada nutinka pati pirmoji erekcija, kodėl atsiranda rytinis medis ir kas tai yra angelo geidulys  ()

Nors dauguma vyrų yra palyginus neblogai susipažinę su savo peniu ir jo išdaigomis, ši kūno dalis turi daugiau paslapčių, negu mato akis. Taigi svetainė medicalnewstoday.com pristato devynis įdomius faktus, kurių galėjote nežinoti apie savo genitalijas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. Jūsų pirmoji erekcija

Neretai naujagimiai jau ateina į šį pasaulį su erekcija. Netgi prieš gimdymą tyrimai ultragarsu kartais parodo vaisių su visiškai susiformavusia erekcija. Anot vieno 1991 metais atlikto tyrimo, vaisių erekcija gimdoje dažniausiai pasireiškia per greitų akių judesių (REM) miego fazę. Maža to, kiekvieną valandą jos gali įvykti kelis kartus. Niekas tiksliai nežino, kodėl taip yra, bet gali būti, kad organizmas tiesiog tikrinasi, ar viskas funkcionuoja sklandžiai.

2. Jūsų penis yra dvigubai ilgesnis, negu manote

Daugybė vyrų gali guostis tuo faktu, kad jų peniai iš tikrųjų yra ilgesni, negu atrodo. Pasirodo, kad maždaug pusė viso penio ilgio slepiasi kūno viduje.

Galite sau manyti: „Na, man iš to jokios naudos“. Tačiau jūsų peniui reikia būti sujungtam su likusia anatomija, todėl veikiausiai bus geriausia, jei jis liks toks, koks yra.

3. Batų dydžio mitas

Anot vieno tyrimo pasirodžiusio žurnale „BJU International“, jokio sąryšio tarp batų dydžio ir penio ilgio nėra.

Tačiau senesnis tyrimas, paskelbtas 1993 metais, rodė, kad lyties organo ilgis yra susijęs tiek su ūgiu, tiek su pėdos ilgiu. Tiesa, tyrimo autoriai pažymėjo, kad šis sąryšis yra gana silpnas. „Ūgis ir pėdos ilgis negali būti laikomi praktiniais penio ilgio vertinimo matais“, - teigė mokslininkai.

Tarptautinis impotencijos tyrimų žurnalas taip pat buvo paskelbęs vieną iraniečių studiją, kuri tyrinėjo kitokias koreliacijas. Šios studijos autoriai padarė išvadą, kad „penio duomenys reikšmingai priklauso nuo amžiaus, ūgio ir rodomojo piršto ilgio“, bet ne nuo pėdos dydžio.

4. „Rytiniai medžiai“

Daugumai vyrų per naktį įvyksta 3 – 5 erekcijos – dažniausiai REM miego metu, kaip ir gimdoje augantiems berniukams. Šis reiškinys dar vadinamas naktiniu penio pabrinkimu, bet kodėl jis vyksta, vis dar neaišku. Viena teorija teigia, kad tai apsaugo nuo prisišlapinimo į lovą – erekcija suvaržo šlapinimąsi.

Mokslininkams yra žinoma, kad pilna šlapimo pūslė stimuliuoja nervus, esančius netoli to regiono, kuris dalyvauja erekcijose. Tačiau moterys taip pat patiria naktinius klitorio pabrinkimus, todėl šlapinimosi į lovą prevencija veikiausiai nėra išsamus atsakymas.

Kitas potencialus paaiškinimas teigia, kad REM miegas atjungia ląsteles, kurios smegenų kamieno branduolyje gamina noradrenaliną. Šios ląstelės varžo penio tonusą. Taigi apribojus trukdymą, penis sukietėja.

Kad ir kokios būtų nakties erekcijų priežastys, jos gali tapti naudingu diagnostikos įrankiu. Jei vyrui sunku pasiekti erekciją, kai jis nemiega, tačiau erekcijos įvyksta miegant, tai ženklas, kad lytinės disfunkcijos priežastys yra psichologinės, o ne fizinės.

5. Viena paskutinė erekcija

Taigi mes jau žinome, kad erekcija gali ištikti gimdoje ir miego metu, tačiau jus dar labiau nustebins... mirties erekcija. Ji, dar vadinama angelo geiduliu, įvyksta kelios sekundės po mirties.

Dažniausiai tokia erekcija pasireiškia vyrams, kurie miršta pasikorę. Mokslininkai mano, kad ją sukelia kilpos spaudimas smegenėlėms. Tačiau yra duomenų, kad tokia erekcija pasireikšdavo ir po šūvio į galvą, pažeidus gyvybiškai svarbias kraujagysles ar mirus nuo nuodų.

6. Penis gali lūžti

Penis neturi kaulo, kas žinduoliams yra gana neįprasta. Tačiau penis vis tiek gali lūžti. Dažniausiai tokia trauma įvyksta įnirtingo sekso metu, tačiau yra pasitaikę atvejų, kai penio lūžius taip pat patiria vyrai, iškritę iš lovos su erekcija.

Laimė, tokios traumos nėra labai dažnos. Jeigu į jas greitai reaguojama, lytinės funkcijos visiškai atstatomos. Jeigu kartais taip įvyktų ir jums, nepasiduokite panikai: kuo greičiau vykite į ligoninę. Viena studija, analizavusi 42 penio lūžio atvejus, nustatė, kad „pavojingiausia“ poza yra „moteris viršuje“.

7. Jokio ryšio su galvos smegenimis

Dauguma vyrų beveik negali kontroliuoti savo ejakuliacijos. Taip iš dalies yra dėl to, kad šis dalykas nepriklauso nuo smegenų. Ejakuliacijos signalą skleidžia nugaros smegenų ejakuliacijos „generatorius“. Šis nugaros smegenų regionas koordinuoja visas būtinas funkcijas.

Žinoma, galvos smegenys taip pat gali atlikti tam tikrą vaidmenį: galvojimas apie kažką kita yra gerai žinomas būdas atitolinti šį įvykį. Tačiau visos praktinės šios operacijos detalės priklauso tik nuo nugaros smegenų.

8. Erekcijos kampas

Vyro erekcija gali krypti į visas puses. Tiesiai į viršų, kairiau ar dešiniau, žemiau ar aukščiau – iš esmės nėra jokios tinkamos ar netinkamos krypties. Šie duomenys yra paimti iš tyrimo, kurio metu buvo analizuojamos 1565 vyrų erekcijos.

Jei penis žvelgia tiesiai į viršų, laikoma, kad jo kampas siekia 0 laipsnių. Jei jo padėtis yra horizontali, žymima, kad jo kampas yra 90 laipsnių:

0–30 laipsnių — 4,9 proc. vyrų;

30–60 laipsnių — 29,6 proc. vyrų;

60–85 laipsnių — 30,9 proc. vyrų;

85–95 laipsnių — 9,9 proc. vyrų;

95–120 laipsnių — 19,8 proc. vyrų;

120–180 laipsnių — 4,9 proc. vyrų.

Taigi, jei kada nors nerimavote, kad jūsų draugužio padėtis yra šiek tiek kreivoka, nesijaudinkite – jūs esate normalus. Kalbant apie tai, kas yra normalu, verta paminėti, kad labai mažai lyties organų būna tiesūs: jie gali krypti į bet kurią pusę. Nuokrypis iki 30 proc. vis dar laikomas normaliu dalyku.

9. Apgaulingi dydžiai

274 vyrų tyrimas parodė, kad nėra jokio ryšio tarp suglebusio penio ilgio ir erekcijos dydžio. Kai kurie organai ramybės būklės būna maži, bet erekcijos metu smarkiai padidėja. Kiti, atvirkščiai, būna ilgi suglebę, bet erekcijos metu padidėja mažai.

Tiesa, būna penių, kurie išlieka maži bet kokios būklės, ir tokių, kurie yra ilgi, o erekcijos metu dar labiau pailgėja. Už rūbinės ribų tai neturi daug reikšmės, bet veikiausiai vis tiek norėjote tai išgirsti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(79)
(8)
(71)

Komentarai ()