15 neįtikėtinų faktų apie Kiniją, kurių galbūt nežinojote: šlapime virti kiaušiniai, parduodamos vietos kalėjimą ir milijardinė klastočių rinka  (4)

Mums atrodo, kad apie Kiniją žinome beveik viską, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Štai 15 tikrai šokiruojančių faktų apie Kiniją, kurių galbūt nežinojote.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. Gyvenamieji urvai

Daugiau nei 30 milijonų kinų gyveno ir gyvena urvuose. Juose dažniausiai nėra absoliučiai jokių patogumų. Įdomu tai, kad urvai yra paveldimi iš kartos į kartą, parduodami už didelius pinigus (iki 15 mln. tengių – 297123 CNY arba 38186 Eur) arba yra nuomojami (apie 10 tūkst. tengių – 198 CNY arba 25,5 Eur). Kai kurie šaltiniai teigia, kad Kinijos vadovas Xi Jinpingas jaunystėje taip pat gyveno panašioje vietoje.

2. Smogas

 Didelių pramoninių Kinijos miestų gatvėmis negalima vaikščioti be kaukės – toks tirštas ir niekaip neišsisklaidantis ten būna smogas.

3. Masinės mirties bausmės

Kinijoje yra mobilieji furgonai mirties bausmėms vykdyti kalėjimuose. Statistiniai duomenys, kiek mirties bausmių čia įvykdoma, yra įslaptinti, tačiau mirtimi šioje šalyje baudžiama už narkotikus, korupciją, sutuoktinių neištikimybę ir daugelį kitų dalykų. Remiantis neoficialia informacija, kiekvienais metais įvykdoma tūkstančiai mirties bausmių.

4. Žąsų ir karvelių paštas

Oficialiai Kinijos kariuomenėje tarnauja žąsys ir kaveliai. Paukščiai patruliuoja tam tikroje teritorijoje ir lengvai pakeistų šiuolaikinę ryšio palaikymo sistemą, jei ryšys staiga nutrūktų.

5. Galimybė išsinuomoti pamergių

Kinijoje galima pirkti paslaugą – išsinuomoti pamergių. Kaina – nuo 30 dolerių (24,4 Eur) savaitei.

6. Gimstamumo reguliavimas

Iki pat 2016 metų Kinijoje veikė „Vieno vaiko politika“, kuri po truputį švelninama iki dabar. Norėdami turėti daugiau nei 2 vaikus šeimoje, kinai turi gauti leidimą ir sumokėti mokestį. Abortų skaičius per metus šalyje kelis kartus viršija viso Kazachstano gyventojų skaičių (Kazachstane gyvena virš 18 mln. žmonių. – Red.), o per visą laikotarpį, kai buvo įvestas apribojimas, šis skaičius artėja prie 500 milijonų.

7. Šlapime virti kiaušiniai

Tradicinis delikatesas šalyje yra kiaušiniai, išvirti skaisčių berniukų šlapime.

8. Šunų išdažymas

Kinijoje yra madinga išdažyti šunis kačių šeimos plėšrūnų, zebrų ar pandų spalvomis, išpaišyti antakius ar ūsus.

9. Moterų teisės

Požiūris į moteris stipriai nukentėjo dėl gimstamumo reguliavimo. Jei paaiškėja, kad nėščia moteris įsčiose nešioja mergaitę, dažniausiai buvo daromas abortas. Merginos privalo saugoti nekaltybę iki santuokos, o jei nepavyksta, dažnai ryžtasi slaptam mergystės plėvės chirurginiam atkūrimui. Tokia operacija gali kainuoti vidutiniškai 600–800 dolerių (488– 650 Eur).

10. Naujagimių patologijos

Dėl nuolat blogėjančios ekologinės padėties šalyje smarkiai didėja naujagimių patologijos atvejų. Statistikos duomenys rodo, kad kiekvieną minutę Kinijoje gimsta du vaikai, turintys įvairių apsigimimų ar nukrypimų nuo normos.

11. Geimerių reabilitacija

Žaidimų konsolės yra arba uždraustos, arba griežtai kontroliuojamos. Šalyje yra geimerių – žmonių, įnikusių į kompiuterinius žaidimus – reabilitacijos stovyklos, kuriose jie laikomi jėga, verčiami užsiimti fizine kultūra ir laikytis dienos režimo.

12. Klastotės

Dauguma garsių pasaulinių prekių ženklų gamina savo produkciją Kinijos gamyklose. Nenuostabu, kad ten pagaminama ir daugiausia suklastotų gaminių. Valstybės kovos su gaminių klastojimu veiksmingumas yra abejotinas, ir tam yra priežastis ... Tiksliau – 250 milijardų „priežasčių“ metinių pajamų pavidalu.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(50)
(8)
(42)

Komentarai (4)