Atrastas pats šviesiausias objektas visoje Visatoje, kokio mokslininkai dar nėra regėję: kvadrilijoną kartų viršija Saulės šviesį  (1)

Kvazarai yra ypatingai šviesūs objektai – aktyvūs galaktikų branduoliai, kuriuose medžiaga sparčiai krenta į juodąją skylę ir spinduliuoja labai daug energijos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dabar atrastas pats šviesiausias toks objektas, kodiniu numeriu SMSS~J215728.21-360215.1. Plika akimi jo nepamatysite, bet tik todėl, kad jis yra labai labai toli – jo šviesa iki mūsų keliauja daugiau nei 12 milijardų metų. O jo šviesis beveik kvadrilijoną kartų viršija Saulės šviesį, arba šimtą tūkstančių kartų – viso Paukščių Tako.

Tokiam šviesiui sukurti į juodąją skylę per metus turi įkristi daugiau nei 400 Saulės masių medžiagos. Nežinia, kokios masės juodoji skylė ten ryja medžiagą, bet ji turi būti bene masyviausia kada nors atrasta – maždaug 20 milijardų kartų masyvesnė už Saulę. Tai, kad tokia masyvi juodoji skylė egzistavo praėjus vos pusantro milijardo metų po Didžiojo sprogimo, apriboja galimus juodųjų skylių formavimosi ir evoliucijos modelius.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(62)
(2)
(60)

Komentarai (1)