5 moksliški galvosūkiai atsipalaidavimui: ar atskirsite mitus nuo faktų?  ()

Ir vėl prasideda savaitgalis, ir vėl nuotaika nebėra tokia darbinė, kokia turėtų būti. Visgi, siūlome dar išlaikyti proto aštrumą ir pasitikrinti savo nuojautą ir loginį mąstymą. Ar atskirsite, kurie iš šių 5 teiginių yra teisingi, o kurie - klaidingi?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Panašius galvosūkius siūlome spręsti kiekvieną penktadienį. Štai praeitą savaitę siūlėme pabandyti atskirti tikras ligas nuo išgalvotų. Šįkart teiginiai yra įvairesni, bet, jei gerai pagalvosite, mitus nuo faktų turėtų pavykti atsijoti. Atsakymai pateikiami antrame straipsnio puslapyje.

1. Baltųjų lokių kepenų negalima valgyti, nes jose yra per daug toksinų, kurie užkrėstų žmogaus kraują ir sukeltų mirtį.

2. Alpakos yra auginamos vilnai ir mėsai, bet dabar jas vis dažniau perka ir dėl išvaizdos bei mielumo. Visgi, vienos alpakos negalima įsigyti - jos miršta nuo vienatvės.

3. Nors artrito rizika nėra įrodyta, traškinti savo pirštų sąnarių vis tiek nereikėtų - tai nesveika.

4. Mus supantis deguonis iš tiesų yra melsvas.

5. Kosmose neįmanoma atsirūgti - Tarptautinėje kosminėje stotyje niekas neraugėja.

Atsakymai pateikiami antrajame straipsnio puslapyje




1. Tiesa, kad baltųjų lokių kepenų negalima valgyti, tačiau ne dėl toksinų. Jose tiesiog yra per daug vitamino A - tokio kiekio žmogaus organizmas negali pakelti.

2. Tiesa. Alpakos yra labai socialūs gyvūnais ir neturėdami artimų gentainių jie žūva. Daugybė pasaulio alpakų fermų po vieną šių gyvūnų tiesiog neparduoda.

3. Mitas. Vienas gydytojas Kalifornijoje vienos savo rankos pirštus traškino net 60 metų, o kitos specialiai nelietė. Eksperimento pabaigoje, kuomet gydytojas jau buvo garbaus amžiaus, rankos buvo apžiūrėtos ir tarp jų nebuvo jokio skirtumo.

4. Mus supantis deguonis yra bekvapės, beskonės ir bespalvės dujos. Tačiau skystas deguonis iš tiesų yra šiek tiek melsvas. Skaidrių medžiagų spalvą įmanoma pamatyti tik pakeitus mastelį - padidinus medžiagos storį (sudėjus kelis stiklo lakštus vieną ant kito pamatysite, kad stiklas - žalias) arba tankį.

5. Tiesa. Žmonės raugėja, kai iš maisto masės skrandyje į paviršių iškyla dujos. Kai sunkesnio maisto nelaiko gravitacija, dujos taip ir lieka įkalintos jame. Dar daugiau - bandymai atsirūgti gali baigtis vėmimu, nes Žemės trauka nepadės išlaikyti maisto skrandyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(9)
(3)
(6)

Komentarai ()