Visame pasaulyje nėra nieko panašaus: ūkininkas aptiko tiesiog legendinio gyvūno kaukolę, bet du metus apie tai nesakė nė žodžio  ()

Kai prancūzų ūkininkas atrado milžinišką, senai išnykusio Pirėnų mastodonto kaukolę, jis nusprendė ją pasilikti sau. Vyras, gyvenantis mažame Prancūzijos miestelyje L'Isle-en-Dodone žinojo, kad kaukolė yra reta ir vertinga – tačiau nenorėjo, kad žmonės sužinotų, jog ją rado savo žemėje. Jam buvo svarbus privatumas, o tokia žinia galėjo pritraukti būrius paleontologų, kurie ūkininkui neduotų ramybės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkų džiaugsmui vyras persigalvojo. Dvejus metus laikęs fosiliją namuose, galiausiai jis susisiekė su Tulūzos (Prancūzija) Gamtos muziejumi ir papasakojo apie atradimą.

„Tik tada, kai nuvykome ir savo akimis išvydome šią kaukolę, supratome kokia ji vertinga“, – teigia muziejaus valdyba.

Ekspertai nustatė, kad kaukolė priklauso gomphotherium pyrenaicum – dideliam mastodontui, gyvenusiam Pirėnų kalnų regione prieš 11-13 mln. metų. Šio didelio žolėdžio galva buvo labai panaši į dabartinio dramblio galvą, tačiau mastodontas turėjo 4 iltis: dvi kyšančias iš viršutinio žandikaulio ir dvi iš apatinio.

Iki dabar vieninteliai įrodymai, kad šis gyvūnas egzistavo, yra du dantys, 1857-aisiais rasti tame pačiame regione, kaip ir kaukolė. Ši kaukolė yra didelis mokslinis atradimas ir muziejaus mokslininkai džiaugiasi, kad ūkininkas vis dėl to nusprendė pasidalinti savo paslaptimi.

„Ši kaukolė suteikia mums daugiau informacijos apie gyvūną, kuris jau beveik buvo tapęs mitiniu“, – sakė muziejaus kuratorius Pierre Dalous.

Paleontologai išgabeno fosiliją iš ūkininko žemių į laboratoriją, kurioje atsargiai ėmė valyti nuo jos nuosėdas. Kol kas ūkininko žemėje neaptikta daugiau jokie mastodontų kaulų, taip nėra žinoma ir ar jis sulaukė fosilijų medžiotojų antplūdžio.

Parengta pagal livescience.com

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(35)
(1)
(34)

Komentarai ()