Kaip tai gali būti? Puodelis kavos gali turėti tiek kalorijų, kiek vakarienės porcija  ()

Atėjus šaltajam sezonui mūsų organizmui būtiną vandenį pakeičiame šiltaisiais gėrimais, tokiais kaip arbata ar kava. Tiesa, ne visi jie vienodai veikia mūsų organizmą ir būtina gerai pasvarstyti prieš pasirenkant. Apie tai pasakoja mitybos specialistas, sporto treneris ir laidos „Virtuvės revizija“ vedėjas Paulius Ratkevičius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!- Ar visi skysčiai mūsų organizmui naudingi?

- Ne visi skysčiai mums naudingi. Naudingiausias mums – vanduo, nes jame nėra kalorijų, tad jo nereikia papildomai virškinti. Tačiau taip pat labai daug išgeriama įvairių sulčių, kavų ir kitokių gėrimų, kuriuos reikėtų riboti, nes jie nėra skysčiai, kuris reikalingi mūsų smegenims, raumenims, širdžiai.

Dėmesį siūlyčiau atkreipti į gėrimus, turinčius daug pridėtinio cukraus. Daugeliui jau aišku, kad gazuotas limonadas nėra sveika, tačiau taip pat didelė dalis žmonių iki šiol mano, kad sultys iš pakelio bei kavos su įvairiais priedais yra tinkami gėrimai mūsų organizmui, kas, dažniausiai, – netiesa.

Jei paskaitysite sudėtį, daugelis sulčių turi pridėtinio cukraus bei kitų priedų, kaip dažiklių, skonio stipriklių ir kitų dalykų. Taip pat populiarios kavos su pienu, papildomais pagardais turi daug kalorijų, kurios gaunamos iš cukraus, nesvarbu, tai baltas cukrus, karamelė ar sirupas. Neretai didesnis paskanintos kavos puodelis turi tiek kalorijų, kiek ir vakarienės porcija, tačiau mėgaudamiesi gėrimu, apie tai nesusimąstome.

Visiškai jų atsisakyti nesiūlau, tačiau tai neturi būti geriama dažniau nei kartą per savaitę. Troškuliui malšinti bei gerai savijautai palaikyti gerkite paprastą vandenį. Jei mėgstate gazuotą vandenį ir jūsų skrandis nėra jautrus, galite gerti pusę normos gazuoto ir kitą pusę negazuoto. Efektas bus puikus.

- Kiek vandens siūlote išgerti kiekvieną dieną?

- Vyrauja daug skirtingų nuomonių, kiek skysčių išgerti reikia per dieną, tačiau aš rekomenduočiau savo kūno svorį padalinti iš 100 bei padauginti iš 3. Tad jei sveriate 60kg, jūsų dienos norma turėtų būti 1,8l. Žinoma, jei diena karšta, o tą dieną dar ir sportuojate, išgerto vandens kiekis gali skirtis visu litru.

- Pauliau, atėjus šaltajam sezonui, daugelis mūsų norime šiltų gėrimų. Ar gerdami pakankamai arbatų per dieną, mes organizmą aprūpiname taip reikalingais skysčiais?

- Labai svarbu – nesaldinti arbatų. Jei jūsų arbata žalia, juoda ar panašiai, nepagardinta cukrumi, medumi, citrina – tokį gėrimą galite priskirti vandens gėrimui. Žinoma, medus, imbieras, cinamonas ir kiti imunitetą stiprinantys produktai yra labai naudingi atėjus šaltam sezonui, tačiau netapatinkite tokio arbatos puodelio su stikline vandens.

Labai svarbu gerti pakankamai vandens tiems, kurie nori numesti svorio. Kuomet užsinorime valgyti, dažniausiai tai būna troškulio jausmas, kurį sunkiau atpažįstame. Tad, išgėrę stiklinę vandens, nutolinsite savo valgymą pusvalandžiu. Taip elgiantis prieš kiekvieną valgymą, jūsų dienos kalorijų norma sumažės be didesnio vargo, kas ir palengvins svorio metimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(8)
(0)

Komentarai ()