5 blogu žodžiu dažnai minimi maisto produktai, kurie nėra tokie jau blogi sveikatai - neskubėkite atsisakyti sviesto  (7)

Rūpintis sveika mityba tampa madinga, tačiau kai kur žmonės jau akivaizdžiai perlenkia lazdą. Atsisako sviesto, nes jis storina. Negeria pieno, nes mitai skelbia, kad jis tinka tik kūdikiams. Šitaip paniekindami pagrindinius produktus, kuriais žmonija maitinosi nuo neatmenamų laikų, pakenkiame patys sau. Štai keli pavyzdžiai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sviestas

Duona ir sviestas daugybei kartų buvo kasdienis maistas. Dabar sviestas laikomas produktu, kuris mus tukina, tačiau svieste ne ką daugiau kalorijų kaip augaliniuose aliejuose. Be to, jame yra vertingo vitamino D, kuris mūsų organizme atlieka svarbias funkcijas. Į margariną gali būti įmaišomas tik dirbtinis vitaminas D. Sviestas mums reikalingas ir dėl kitų jame esančių vertingų medžiagų.

Kava

Kava ilgą laiką buvo kaltinama už tai, kad ji neva didina kraujo spaudimą ir kenkia širdžiai. Šie kaltinimai remiasi nesusipratimu. Kavos mėgėjai dažnai gyvena nesveikai, dauguma jų rūko. Atliekant tyrimus nebuvo atsižvelgiama į kitas aplinkybes, kurios skatina susirgimus.

Pagal Europos maisto produktų saugumo organizacijos tyrimus, 400 kofeino miligramų per dieną žmogui nekenkia. Tai atitinka keturis filtruotos kavos puodelius. Tik nėščioms moterims ir vaikams rekomenduojama nepiktnaudžiauti kava.

Riešutai

Riešutai laikomi smarkiai tukinančiu produktu, nes juose yra daug riebalų. Faktai byloja ką kita: kramtant riešutai nebūna visiškai susmulkinami, todėl didelė kalorijų dalis pereina per virškinimo traktą nepaliesta, neįsisavinta ir pašalinama.

Riešutai ir sėklos suteikia mums daug vertingų antrinių augalinių medžiagų. Ypač vertinami graikiniai riešutai dėl juose esančių omega 3 riebalinių rūgščių, linolo rūgšties, vitamino E, folio rūgšties, kalio, magnio.

Kiaušiniai

Kiaušinienė, omletas ar tiesiog virtas kiaušinis – nepaprastai vertingi proteinų šaltiniai. Juose yra daug naudingų medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų A, D, K, mineralinių medžiagų ir jodo. Kiaušiniuose slypi visos esminės amino rūgštys, kurių mūsų kūnas pats negali pasigaminti. Dar vienas didelis kiaušinių privalumas: jie pasotina ilgesniam laikui už kitus produktus, nes skatina kūną pasigaminti sotumo hormonų.

Ilgą laiką kiaušiniai buvo niekinami kaip cholesterolio bombos. Iš tikrųjų viename kiaušinyje yra nemažai cholesterolio, būtent 400 miligramų, tačiau kūnas gali įsisavinti ne daugiau kaip pusę. Todėl kiaušinių įtaka cholesterolio kiekiui kraujyje ilgą laiką buvo neteisingai pervertinama.

Pienas

Pienas ir jame esanti laktozė – kenksminga? Tai netiesa, nepaisant to, kad tokį įspūdį sukelia rinkoje padaugėjusių produktų be laktozės kiekis. Šis cukrus yra natūrali pieno sudedamoji dalis – nei bloga, nei gera. Dauguma žmonių įsisavina jį be problemų, kiti reaguoja pilvo pūtimu. Pastarosios reakcijos priežastis būna laktozės netoleravimas, būdingas penktadaliui žmonių. Jų organizme trūksta laktazės fermento, kuris skaido pieno cukrų ir padeda jį suvirškinti. Tada laktozė patenka į gilesnius žarnyno sluoksnius, kur ją virškina bakterijos ir gamina anglies dioksidą. Nuo jo ima kauptis dujos pilve, atsiranda nemalonių pojūčių, kurie dažniausiai būna nekenksmingi.

Šaltinis: Stern.de

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(23)
(7)
(16)

Komentarai (7)