Darbe esate priverstas ilgą laiką sėdėti? Tai - labai pavojinga, būtinai įsidėmėkite šį pratimą (Video)  ()

Kiekvieną valandą, kurią nejudate rizika susidaryti krešuliams padidėja 20 procentų. Tai - labai pavojinga, todėl geriau ilgą laiką nesėdėti. Dar geriau - atsiminkite vieną pratimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Anot jo, dirbantys sėdimą darbą ar ilgai drybsantys prie televizoriaus turėtų bent jau kas valandą atsistoti ir šiek tiek pajudėti.

„Kraujo krešuliai atsiranda staiga, be jokio perspėjimo ir yra pavojingi gyvybei. Jie nustatomi beveik keturiems tūkstančiams lietuvių kasmet, – sako gydytojas. –  Suaugusio žmogaus organizme yra šeši litrai kraujo. Jeigu visas šis kraujas nustotų tinkamai cirkuliuoti jūsų kūne – jums prasidėtų įvairios sveikatos problemos. Tai, deja, kartais nutinka ir gali būti mirtina.“

Neretai, profesoriaus teigimu, kraujo tekėjimą nutraukia kraujo krešuliai: „Kiekvieną valandą, kurią nejudate, rizika susidaryti krešuliams padidėja 20 proc. Pvz., rizika padidėja dirbant sėdimą darbą, sėdint prie televizijos, ilgai vairuojant ar ilgo skrydžio lėktuve metu. „Jei yra galimybė, rekomenduojama kas valandą ar net atsistoti bent 90 sekundžių, patrypčioti vietoje ar kaip nors pajudėti“, – pataria profesorius.

A. Unikauskas pasakoja, kad daug skaito, tad neretai ilgai sėdi, tačiau stengiasi kiek įmanoma dažniau bent trumpam atsistoti. Jis siūlo atlikti vieną pratimą, kuris padeda kraujui aktyviai cirkuliuoti net ir ilgai sėdint.

Pratimas – laidos „Klauskite daktaro“ įraše (nuo 38:48)

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(7)
(6)
(1)

Komentarai ()