Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Kirtis 2018-11-27 15:06
Ne visai tiksli informacija, todėl leisiu sau pakomentuoti:
Visų pirma į ~ 5 metrų gylį bus daromas ne gręžinys, o įsiskverbs HP3 - savotiškas zondas "kurmis", kaip jį vadina patys tyrėjai - jis skverbsis į gruntą dinaminiais smūgiais, taigi ne visai tikslu tai vadinti "grežiniu". Šio zondo pagrindinis tikslas yra išmatuoti temperatūrą sklindančią iš Marso gelmių. Mokslininkai tikisi iš to nustatyti šilumos šaltinius, to pasėkoje daugiau sužinoti apie Marsą sudarančias medžiagas ir iš tų tyrimų rezultatų jie bandys nustatyti ar Marsas formavosi iš tų pačių medžiagų, kaip Žemė. Taip pat visais šiais tyrimais tikimasi praplėsti žinias apie planetų formavimąsi ir vystymąsi.
Apie InSight esantį seismometrą informacija taip pat ne pilna. Jis tikrai galės fiksuoti meteoritų smūgius į Marso paviršių, bet tai labiau šalutinis dalykas o ne pagrindinė jo paskirtis. Pagrindinis šio prietaiso darbas bus fiksuoti iš paties Marso sklindančius seisminius virpesius ir nustatyti kiek geologiškai aktyvi yra planeta, kurie Marso regionai yra seismiškai aktyviausi. Taip pat, matuojant seisminius smūgius ir seisminių bangų sklidimą mokslininkai tikisi nustatyti daug vertingos informacijos apie Marso gelmių sandarą. Pavyzdžiui vakar, InSight nusileidimo transliacijos metu vienas iš mokslininkų prasitarė, kad seismografo pagalba tikimasi patvirtinti hipotezę, kad giliai po Marso paviršiumi gali būti skysto vandens telkinių ir greičiausiai netgi nustatyti, kur jie yra, kokio dydžio ir t.t. - tai gali būti be galo svarbu tolimesnėms misijoms į šią planetą. Lygiai taip pat svarbi bus informacija ir apie meteoritų smūgius. Žinant daugiau apie šių smūgių dažnį, vietas į kurias jie dažniausiai smūgiuoja, bus galima pavyzdžiui užtikrinti didesnį tolimesnių misijų saugumą (arba atvirkščiai, greičiau rasti nesenų susidūrimų su meteoritais vietas).
Be šių dviejų prietaisų InSight dar turi instrumentą RISE - tai prietaisas, tiksliai matuojantis Marso šiaurinio polio svyravimus (yra žinoma, kad jis svyruoja). Šių matavimų dėka planuojama tiksliau nustatyti Marso branduolio dydį, sudėtį, ar jis yra skysto būvio, kas be geležies jį sudaro.
Taip pat InSigh turi savo mini meteorologinę stotelę (vėjo/temperatūros daviklius), kuri padės pirmiausiai kalibruoti duomenis ir atmesti meteorologinius trukdžius, bet taip pat šie duomenys bus naudingi patys savaime.
Taip pat yra robotinė ranka/griebtuvas, skirta prietaisų perkėlimui nuo Insight nusileidimo platformos ant grunto. Ši "ranka" turi savo kamerą, perkeliamų prietaisų stebėjimui.
Detali informacija apie Insight prietaisus pateikiama oficialiame NASA tinklapyje: https://mars.nasa.gov/insight/spacecraf ... s/summary/
Finalfour 2018-11-28 01:20
Super naujiena Ir super komentaras, beja.
Kai pagalvoji, kokia praraja skiria NASA ir Roskosmos.....
R35P3CT 2018-11-28 02:21
Stebėjau per "everyday astronaut" (youtube). Tai visa valandą jaudulys buvo, paskutinėmis akimirkomis tai net prakaitas išmušė . Ačiū dievui viskas pavyko ir net idealiai.
Kai pagalvoji, kiek laiko ir žmonių(protų) reikėjo kurti/sukurti aparatą, tada sėkmingai pakelti, 6 mėn skristi ir extremaliomis salygomis nusileidimo procesas + kaip supratau, nebuvo visa skrydžio seka ištestuota, tik kritiniai momentais pratestinti. Šaunuoliai NASA !!!
Žodžiu nuostabu.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
InSight sėkmingai nusileido Marse