Paaiškėjo, kodėl kai kurie žmonės valgo, ką nori, ir nepriauga svorio  (1)

Vieniems, atrodo, pakanka vos žvilgtelėti į pyrago gabalėlį ir jau priauga papildomų kilogramų, o kitiems, kad ir kiek, kada ar ką bevalgytų, svorio kaip nebūta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kembridžo universiteto mokslininkai nustatė keletą genų, kurie gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir padėti greičiau deginti riebalus.

Šie genai buvo aptikti daugiau negu 1 tūkst. 600 lieknų ir sveikų asmenų, kurių kūno masės indeksas (KMI) buvo žemesnis nei 18, organizmuose.

Manoma, kad du trečdaliai šių žmonių dėl tokių genų turi mažesnį potraukį maistui. Tačiau rezultatai taip pat patvirtino tai, ką stambesni žmonės jau ilgą laiką įtarinėjo.

40 proc. tyrimo dalyvių patvirtino, kad jie valgo viską, kas jiems patinka, o svoris neauga.

Mokslininkai dabar tiki, kad taip yra dėl tam tikrų genų ir planuoja atlikti tyrimą, kurio metu patikrintų, kas vyksta jų organizmuose, kai persivalgo.

Šis atradimas gali prisidėti prie naujų vaistų, kurie imituotų lieknų asmenų genus ir padėtų atsikratyti svorio, kūrimo.

„Mes atradome, kad yra lieknų žmonių, kuriems nerūpi maistas ir tai tikriausiai slypi jų genuose. Tačiau kiti tvirtino, kad dievina maistą ir valgo daug, bet nuo to svoris nedidėja. Tai įrodymas, kad yra grupė žmonių, kurie iš tiesų gali valgyti, ką nori, ir nesukti galvos dėl svorio“, – paaiškino tyrimo vyriausioji autorė ir profesorė Sadaf Farooqi.

Kol kas didžiausiame tyrime galėjo dalyvauti tik tie asmenys, kurie yra natūraliai liekni ir niekada neturėjo valgymo sutrikimų. Net 3 kartus per savaitę sportuojantys buvo nepageidaujami bandyme. Na, o vyresni tyrimo dalyviai, kurių amžius siekė beveik 40 m., taip pat turėjo atsižvelgti į vieną reikalavimą. Jie turėjo būti visą gyvenimą liekno kūno sudėjimo.

Mokslininkai iš 1 tūkst. 622 lieknų tyrimo dalyvių paėmė seilių mėginius tam, kad galėtų palyginti genus su 10 tūkst. vidutinio svorio ir beveik 2 tūkst. nutukusių žmonių.

Jie atrado 4 naujus genetinius regionus, susijusius su lieknumu, ir pranešė, kad dar kiti 2, aptikti pas azijiečius, taip pat yra svarbūs ir britams.

Tyrimo rezultatai yra aprašyti „PLOS Genetics“ žurnale, o išvadose pabrėžta, kad 18 proc. lieknumo genų slypi DNR.

Tai paaiškina, kodėl žmonės, turintys abudu natūraliai liekno kūno sudėjimo tėvus, taip pat yra tokio paties kūno tipo.

„Tai labai svarbus ir gerai atliktas tyrimas, patvirtinantis, kad nors neretai nutukimas išsivysto suaugusiems dėl pasyvaus gyvenimo būdo ir pernelyg didelio kalorijų kiekio vartojimo, kalti gali kartais būti ir genai“, – atsakė mitybos specialistas, profesorius Tomas Sandersas.

Parengta pagal „Daily Mail“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(23)
(14)
(9)

Komentarai (1)