Kodėl kačių taip mėgstamas pienas joms iš tikrųjų kenkia ir kuo galima pieną pakeisti, kad katės nesusidurtų su virškinimo problemomis?  (3)

Jeigu jūsų dabar paklaustume, ką katės mėgsta labiausiai, dauguma tikriausiai atsakytumėte, kad pieną. Tačiau tai tėra mitas. Žinoma, sakysite, kad esate matę tiek vaizdo įrašų, tiek ir savomis akimis, kaip mieli katinėliai laka pieną. Tačiau iš tiesų katės itin sunkiai virškina pieną.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mat dauguma kačių netoleruoja laktozės – panašiai kaip ir dauguma žmonių. Tai reiškia, kad jos neturi reikiamų fermentų, kad būtų suvirškinta piene esanti laktozė (laktozė yra cukraus rūšis, esanti piene). Katei išgėrus pieno, ją gali užklupti nemalonūs pilvo skausmai ar viduriavimas.

Taip yra dėl to, kad nesuvirškinta laktozė lieka katės viduriuose – vietoje to, kad patektų į kraujotaką, dėl ko pienas suvirškinamas tik padedant bakterijoms. Tai sukelia visą eilę pilvo problemų, kurios užklumpa praėjus 8-12 valandų nuo pieno gėrimo.

Tačiau iš kur atsirado visas šis mitas, kad katės mėgsta pieną?

Na, katės mėgsta grietinėlę. Kai pienas, pamelžus karvę, būdavo atnešamas namo, riebi grietinėlė susidarydavo pieno paviršiuje. O katėms ji labai patinka. Tiesa, net ir grietinėlė katėms sukelia pilvo problemas – tad geriausia katėms neduoti jokių pieno produktų. Pačios katės juk nežino, kad virškinimo problemas sukelia pienas - juk ir mes mėgstame tai, kas mums nėra sveika.

Tiesa, mažiems kačiukams galima duoti pieno tol, kol juos maitina jų motina. Sulaukę maždaug 8 savaičių amžiaus, kačiukai netenka laktozės fermentų. Tačiau net ir mažiems kačiukams karvės pienas nėra sveikas ir naudingas. Jei kačiukai neturi motinos, jiems galima duoti įvairius pardavinėjamus pakaitalus.

O kuo galima pakeisti pieną?

Kad ir kaip neįdomiai tai skambėtų, tačiau geriausia alternatyva pienui yra vanduo. Bet kokiu atveju katės savo mityboje gauna per mažai vandens, mat jos ne visada jaučiasi tiek ištroškusios, kiek turėtų būti. Jeigu norite priversti katę gerti daugiau vandens, galite ją sudominti nupirkdami mažyti vandens fontanėlį. Tiesa, jeigu išties labai norite palepinti savo katę, galite jai nupirkti pieno be laktozės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(9)
(1)
(8)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: