Visi, kurie norėjo surasti savo protėvius, pateko FTB žinion: dar vienas smūgis pasitikėjimui?  (1)

Viena iš didžiausių ir garsiausių į paprastus vartotojus orientuotų genetinių tyrimų kompanija „Family Tree DNA“ atvėrė savo milžinišką DNR duomenų bazę JAV Federalinių tyrimų biurui (FTB).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ir nors DNR analizės naudojamas nusikaltimų tyrimams nėra kažkas naujo, „Family Tree DNA“ yra pirmoji kompanija, kuri savanoriškai garantavo įstatymų saugotojams prieigą prie savo surinktų duomenų, rašo Futurism.com.

Daugmaž milijonui vartotojų, kurie norėjo sužinoti daugiau apie savo protėvius, tai reiškia, kad FTB dabar gali knistis po jų genetinius profilius – ir ne tik jų pačių, bet ir jų giminaičių.

Ironiška, kad „US News“ ir „PC World“ neseniai buvo paskelbę, kad būtent ši kompanija asmens duomenų apsaugos atžvilgiu yra geriausia.

Galbūt atsakydamas į šį neatitikimą „Family Tree DNA“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Bennettas Greenspanas paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad bendradarbiavimas ir keitimasis informacija su FTB nepažeidė bendrovės privatumo politikos. Jis sakė, kad FTB gali įkelti ir analizuoti nusikalstamumo vietos duomenis, tačiau negali gauti jokios kitos informacijos be teismo sprendimo.

„Darbas su teisėsauga siekiant apdoroti DNR mėginius iš smurtinio nusikaltimo vietos ar neidentifikuotų aukų nekeičia mūsų politikos niekada neparduoti ar keisti privačios mūsų klientų informacijos trečiosioms šalims. Mūsų politika išlieka nepakitusi ir toliau“, – sakė B.Greenspanas.

Bendrovė atsisakė pasakyti, kiek naujų bylų buvo ištirta, arba kiek konkrečiai FTB naudojosi kompanijos sukaupta DNR baze.

Toks skaidrumo trūkumas – taip pat įspūdis, kad FTB galėjo pasinaudoti „Family Tree DNA“ įrankius, labai nepatiko keliems buvusiems kompanijos darbuotojams.

„Tais laikais, kai žmonės nepasitiki mokslu, daugiau nei bet kada svarbu kad žmonės suprastų ir sutiktų, kaip yra ir bus naudojama su jais susijusi informacija“, – „MIT Technology Review“ sakė buvęs vyriausiasis „Family Tree DNA“ mokslininkas Davidas Mittelmanas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(3)
(9)

Komentarai (1)