Po sekso moterį ištiko netikėta alerginė reakcija - buvo manoma, kad ji alergiška spermai, bet tiesa buvo kitokia  ()

Žmonės būna alergiški įvairiems dalykams: riešutams, žiedadulkėms, jūros gėrybėms, netgi vandeniui. O štai vienai moteriai netikėtai pasireiškė alergija partnerio spermai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

31-erių metų moteris, kurios vardas ir pavardė neskelbiami, buvo skubiai nuvežta į vietos ligoninę dėl sunkumų kvėpuoti. Gydytojams moteris prisipažino esanti alergiška penicilinui, bet neigė jo vartojusi.

Vėliau paaiškėjo, kad jos partneris turėjo ausies infekciją, kuriai gydyti buvo skirtas antibiotikas amoksicilinas. Vyras išgėrė vieną piliulę, o po keturių valandų porelė nusprendė užsiimti oraliniu seksu, kurio metu moteriai į burną pateko jo sėklos.

Dėl antibiotikus vartojusio vyro spermos moteriai, gyvenančiai Alikantės mieste Ispanijoje, kilo anafilaksinis šokas. Skyrus adrenalino ir steroidų alerginę reakciją pavyko suvaldyti ir po šešių valandų ji vėl galėjo normaliai kvėpuoti. Pranešama, kad išrašyta iš ligoninės moteris visiškai pasveiko.

Šį atvejį medicinos mokslo žurnale „British Medical Journal“ aprašiusi Susana Almenara pasiūlė alergiškiems žmonėms prieš intymius santykius pasirūpinti papildoma apsauga.

„Mes, gydytojai, manome, kad svarbu žinoti apie šį fenomeną, idant galėtume informuoti apie tai jautrius pacientus ir apsaugoti juos nuo galimai rimtų reakcijų. Taip pat rekomenduojame naudoti prezervatyvą, jeigu vienas partneris gydomas vaistais, kurie kitam gali iššaukti ypač jautrų atsaką“, – rašė viena iš straipsnio autorių S.Almenara.

Aprašyta situacija yra pirmasis žinomas pavyzdys, kai kažkam, jautriam penicilinui, alergija pasireiškė oralinio sekso metu. Tiesa, praeityje yra buvę užfiksuotų atvejų, kai alergija pasireikšdavo per bučinius.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(20)
(4)
(16)

Komentarai ()