„Daugmaž 30 centimetrų gylyje mes su kažkuo susidūrėme“ - ką tokio po Marso paviršiumi surado NASA?  ()

NASA pripažino, kad nebesupranta, kas nutiko su Marso zondo „InSight“ instrumentu, kuris turėjo įsikasti į Marso paviršių ir matuoti planetos vidinės temperatūros pokyčius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Daugmaž 30 centimetrų gylyje mes su kažkuo susidūrėme, – „Space News“ sakė Vokietijos kosminės agentūros darbuotojas Tilmanas Spohnas. – Kol kas nežinome, ar čia kietesnis rigolito sluoksnis, ar uola“.

InSight“ kastis pradėjo vasario pabaigoje – ir komanda prisipažino, kad su sunkumais susidūrė kovo pradžioje. Dabar pranešama, kad mokslininkai renka duomenis ir bando nuspręsti, ar verta gręžtis giliau, ar ištraukti įrankį ir bandyti iš naujo.

„Ko gero bandysime vėl skverbtis po kelių savaičių, – teigė T.Spohnas. – Bet prieš tai norime būti tikri, kad elgiamės teisingai“.

Marso zondas „InSight“ – (liet. „Įžvalga“) šifruojamas kaip „ Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport“, kas lietuviškai skambėtų kaip „vidiniai tyrimai, naudojant seisminę analizę, geodeziją ir šiluminį perdavimą“ – nusileido ant Marso paviršiaus 2018 lapkričio 26 dieną, 21 val. 54 min. Lietuvos laiku. Misija iš Žemės startavo 2018 gegužės 5 d. 13 val. 05 min. Lietuvos laiku.

Kaip sufleruoja pavadinimas, zondas tirs tris sritis: seisminį aktyvumą, giluminį planetos sluoksnį iki 5 m. gylyje (tame tarpe ir šiluminius skirtumus paviršiuje ir giliau) bei Marso ašies nuokrypį šiam sukantis.

Šios misijos atradimai turėtų padėti mokslininkams geriau suprasti kaip formuojasi ir vystosi planetos, panašios į Marsą ir Žemę.

Šaltinis: Futurism.com

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(35)
(6)
(29)

Komentarai ()