5 veiksniai, dėl kurių per greitai senstate - atkreipkite dėmesį į psichologinę sveikatą ir mitybą  ()

Kaip manote, kodėl kai kurie žmonės, būdami septyniasdešimties, atrodo jaunatviški ir trykšta neišsenkama energija? Kiti, priešingai, keturiasdešimties metų jaučiasi seni ir atrodo vyresni, nei yra iš tikrųjų. Kur glūdi vidinės ir išorinės jaunystės paslaptis? Kokie dalykai sukelia pirmalaikį senėjimą?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Užsitęsęs stresas, depresija, nusiminimas

Bloga nuotaika neigiamai veikia organizmą. O užsitęsęs stresas, nepasitenkinimas ir depresija atima iš mūsų reikalingus laimės ir džiaugsmo hormonus – dopaminą, endorfiną, serotoniną. Dėl to mūsų kūnas turi atlaikyti padidintą krūvį, plaukai pasidaro blankūs ir ima slinkti, oda netenka elastingumo ir atsiranda raukšlių.

Senatvės požymių prideda ir dažnos ašaros. Tada organizmas kenčia, ląstelės ima dalytis didesniu greičiu, tai neigiamai atsiliepia išvaizdai. Nuo dažnų depresinių nuotaikų pradingsta akių blizgesys, kuris yra pirmasis jaunystės, energingumo ir gyvenimo džiaugsmo požymis.

Susierzinimas ir pyktis

Be abejonės, šiuolaikinis pasaulis kupinas neigiamos energijos ir nemalonių įvykių. Svarbu išmokti teisingai į juos reaguoti. Jeigu dažnai pyksite ir nervinsitės dėl smulkmenų, ankstyvas senėjimas vyks neišvengiamai. Prisiminkite posakius: „Bambantis senis“, „Rėkianti boba“. Nervingumas ir pyktis asocijuojasi su senatve, o nuo dažnų neigiamų emocijų veide atsiranda raukšlių. Šypsokitės ir juokitės kuo dažniau, o kiekvieną nesėkmę paverskite pokštu. Mokslininkai seniai įrodė, kad teigiamos emocijos sugeba pailginti gyvenimą.

Dažnas stipriųjų gėrimų vartojimas

Dauguma italų ir prancūzų išgeria per vakarienę po taurę vyno. Kokybiškas vynas mažais kiekiais nepakenkia, tik pataiso nuotaiką ir pagerina savijautą. O dažnai vartojant stipriuosius gėrimus galima pasenti pirma laiko. Visi žinome, kad geriantys žmonės atrodo prastai, jų oda susiraukšlėja, įgauna nesveiką spalvą. Mat stiprus alkoholis neigiamai veikia vidaus organus. Piktnaudžiaujantis alkoholiu žmogus praranda gyvenimo džiaugsmą, nustoja rūpintis savimi.

Cukrus ir greitasis maistas

Kad išsaugotume sveikatą ir jaunystę, svarbu išmintingai laikytis tinkamo mitybos raciono. Jeigu vartosite daug cukraus ir prastą maistą, oda taps blyški, suglebusi ir sausa, atsiras daug raukšlių. Dėl nesveiko maisto lengvai priaugama papildomo svorio, kaupiasi riebalai, kurie taip pat gadina išvaizdą. Penkiasdešimtmetės moterys, kurios kruopščiai rūpinasi sveika mityba, atrodo kaip trisdešimties, išsaugo liekną liemenį ir dailias kojas.

Daug dekoratyvinės kosmetikos

Ryškus makiažas gali paversti 16 metų merginą trisdešimtmete. Makiažas ne tik prideda metų, nuo dažno gausios kosmetikos vartojimo veido oda sensta, nes jos poros negali laisvai kvėpuoti. Toniniai kremai sugeba sustabdyti kolageno gaminimąsi. Moteris be makiažo atrodys sena, nes jos oda neteks natūralaus rausvumo ir švelnumo. Kosmetikos priemonės išsausina odą.

Stiprus įdegis

Nemažai žmonių stengiasi kuo daugiau degintis, kad įgautų tamsų „auksinį“ atspalvį. Deja, stiprūs saulės spinduliai kenkia odai ir gali net sukelti onkologines ligas. Smarkus įdegis sendina. Jis sukelia nudegimų ir trukdo natūraliai ląstelių regeneracijai. Beje, per daug nudegę vaikinai ir merginos atrodo senesni. Ar girdėjote, kad balta oda yra jaunystės ir aristokratiškumo požymis? Nuo seno blyškiaveidės moterys buvo priskiriamos aukštesnei klasei. Todėl būkite atsargūs su įdegiu – jis gali pasendinti ir susargdinti jus.

Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(26)
(1)
(25)

Komentarai ()