Archeologai Egipte vėl aptiko dešimtis mumijų ir kitų įspūdingų radinių  ()

Pietinėje Egipto provincijoje Aswane archeologai aptiko dešimtis mumijų, praneša Egipto Senienų ministerija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paslėptas už uolinės sienos kapas priklausė asmeniui vardu Tjt, ir datuojamas graikų-romėnų periodu, 332 pr.me.-395 m. Kape rasta tiek suaugusiųjų, tiek vaikų palaikų, jie buvo palaidoti keliuose kambariuose.

Taip pat rasta įvairių indų, įvairių artefaktų, paaukoto maisto ir net sveikais iš palmių medienos ir lino pagamintais neštuvais, naudotais atgabenti čia mumijas palaidojimo metu. Bendri Italijos ir Egipto kasinėjimai buvo vykdomi vakariniame Aswano krante esančio Aga Khano mauzoliejaus teritorijoje.

Mokslininkai aptiko išpiešto medinio karsto dalis, kur užrašytas savininko vardas ir maldos Nilo dievams Khnumui ir Hapiui bei deivėms Satet ir Anuket, teigia Egipto Senienų tarybos generalinis sekretorius Mustafa Waziris.

Pagrindiniame kapo kambaryje buvo aptikta apie 30 mumijų. Prie įėjimo į kambarį buvo aptikta indai su balzamavimui naudotu bitumu, baltu kartonažu (medžiaga, iš kurios gaminamos pomirtinės kaukės ir lempą.

Iš abiejų durų pusės archeologai rado ir spalvoto bei paauksuoto kartonažo, auksu dažytų pomirtinių kaukių fragmentų ir gerai išsilaikiusią ba-paukščio statulėlę – pusiau žmogaus, pusiau paukščio statulėlę, vaizduojančią mirusiojo sielą.

Kitose kapo dalyse mokslininkai aptiko keturias mumijas, šalia kurių vis dar buvo indai su maistu, o taip pat dvi mumijas, kurios, sprendžiant iš išdažyto kartonažo, buvo motina ir vaikas. Taip pat buvo aptiktas ir į grindis įleistas karstas apvaliu viršumi.

Bendras italų ir egiptiečių projektas Aga Khano mauzoliejaus apylinkėse yra sužymėję apie 300 kapų, per paskutinius ketverius metus iškasinėti buvo 25.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(5)
(1)
(4)

Komentarai ()