Rusų fizikas sugalvojo naują teoriją Fermi paradoksui apie nežemišką gyvybę – „tas, kuris pirmas įeina – paskutinis išeina“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

quartz 2019-06-28 09:18
Na o as turiu kita teorija: Isivaizduokite bakterija kuri patenka i musu organizma ir prisitvirtina prie lasteles, tuomet praeina inkubacinis periodas ir uzkretimas pradeda plisti. Kuno temperatura kyla kovojant su uzkretimu, tuomet zmogus pradeda gerti vaistus, kurie ta bakterija naikina. O dabar isivaizduokite, kad zmogus - tai ta bakterija, o zeme tai lastele. Musu inkubacinis periodas skaiciuojamas tukstanciais ar net milijonais metu ir jis jau arteja prie pabaigos. Tuoj pradesim uzkretineti kitas lasteles. Temperatura pradeda kilti... Ir ateis laikas kada organizmas, kuriame gyvename, prades gerti vaistus.... Tai beje paaiskina ir visatos pletimasi - juk organizmas auga. Ir taip pat visatos gimima - didiji sprogima. Tai beje paaiskintu ir ankstesniu civilizaciju isnykima. Isvada - bakteriju buna ivairiausiu taigi zmones turbut ne vieninteles bakterijos. Taigi kita gyvybe visatoje egzistuoja arba kada nors egzistuos. P.S. sorry kad jus pavadinau bakterijomis - cia tik teorija
nzn 2019-06-28 10:51
Žemė nėra gyvas organizmas ir nieko ji neapsivalinėja. Gyvybės rūšys yra augmenija, gyvūnija, grybai, bakterijos, virusai. Visi tarpusavyje susiję. Vieniems vienos salygos geresnės kitiems kitos. Kažkr vieni nuo kitų priklausomi, kažkur ne. Visur yra balansas arba kažkoks disbalansas. Žmogus yra vienintelis sąmoningas, ką nors pakeisti galintis gyvūnas, galintis sąmoningai susigadinti arba susikurti gyvenimui tinkamą aplinką. Ir dabar turi pilnai visas galimybęs tą daryti.
VOiD 2019-06-28 11:26
O kas jeigu c, tai maksimalus magistrales pralaidumas mastermotherboarde? xD
Monochamus 2019-06-28 12:24
Vos ne 30 metų praėjo nuo tarybų sąjungos subyrėjimo, bet, matosi, kad dar kai kurių rusų, save vadinančių "mokslininkais" galvelė smarkiai sužalota komunistinių kliedesių... Nors, ir šiaip ši "teorija" yra šiek tiek kliedesys, bet šitas sakinys tik patvirtino, kad reikia po straipsniu dėti "neverta skaityti".
Monochamus 2019-06-28 12:28
nėra reta ši "teorija", ypač, tarp jaunesnių, bet čia labiau graži pasaka nieko bendro neturinti su mokslu. Visa tai yra žiauriai pritempta, ieškant panašumų ten, kur jų visiškai nėra.
vytautas50 2019-06-28 14:23
noway 2019-06-28 21:01
Kai kurios teorijos patikrinamos netiesioginiais eksperimentais ar matavimais. Materija sklaidosi, pradžioje ji turėjo būti suspausta, bent pagal dabartinį supratimą. Galbūt kūrėjas yra, bet jis neduoda to suprasti tiesiogiai, tuomet pagal religiją mūsų pasaulis tik filtras atrinkti asmenybėms kurių suvokimas aukščiau už instinktus ar žemiškas vertybes. Ir viena iš taisyklių kad mes neturime žinoti apie kūrėją. Kita teorija, viskas vyksta chaotiškai ir atsitiktinai, ir šiame katile visos įvykių tikimybės įmanomos ir įvyksta kažkurioje erdvėje ir laike, o mūsų pasaulis tik atsitiktinė aplinkybių seka su laiminga kombinacija egzistavimui. Be abejo gali būti ir kita gyvybės forma, bet galbūt ji nepasiekiama arba nenori kad apie ją žinotume. Žmonių barbariškumas savo planetos atžvilgiu iš tiesų stebina, bet gal tai tik evoliucijos etapas kol išsivystys pilnai samoninga forma kuri geba palaikyti harmoniją, o gal iškrisime iš tolimesnės atrankos kaip nevykusi rūšis.
vytautas50 2019-06-28 21:57
noway 2019-06-28 22:09
Dinozaurai turbūt nebuvo didesni teršėjai už žmones, taigi kam juos naikinti, nebent to reikėjo kad išsivystytų žinduoliai. Be to išnyko tik dinozaurai, o smulkesni gyvūnai išgyveno, taip pat ir vandenynų eko sistema. Manau jau šių dienų mokslas yra tiksliai sudaręs evoliucijos seką pagal genomą, reikia tik pasigilinti šia tema, nėra taip kad trūktų grandies dalių. Be to kaip ir visoje visatoje yra tam tikri įvykiai kurie katalizuoja evoliuciją, rūšis gali mažai keistis milijonus metų, bet užtenka tam tikrų sąlygų ir esminiai pokyčiai įvyksta per trumpą laiką.
Niemand 2019-06-29 02:00
a) tamstos biologijos žinios silpnokos, kažkur 5-9 klasiu intervale; b) karvės (žinduoliai, karviu protėviai) gyveno ir dinozauru laikais, joks dinozauras karve tikrai netapo, žinduoliu ir reptiliju atsiskyrimas įvyko gerokai anksčiau; c) tarpiniu grandžiu (fosiliju) yra su kaupu, toli gražu neišsamu sąrašą galima rasti wiki https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_t ... al_fossils
VOiD 2019-06-29 02:27
O kas jeigu, esi visko visuma. 1. "Pavargai" nuo tos vienumos ir isskaidai save iki maziausiu daleliu, kad kazkada vel sulipes galetum tarti sau paciam, labas. xD
noway 2019-06-29 08:16
Ačiū už pataisymą. Iš tiesų žinduoliai jau egzistavo, bet dinozaurų išnykimas leido jiems dominuoti ir sukurti biologinę įvairove iki kol pradėjo vystytis pirmykščiai žmonės. Jei nebūtų išnykę dinozaurai kažin ar būtų atsiradęs kitas mastančių butybių variantas. Taigi ar meteorito įsirėžimas tai viena iš daugelio sėkmingų kombinacijos sekų, nes tai paspartino evoliuciją, ar vis dėl to kažkas labai tiksliai suplanavo kada ir kaip žmonės turi išsivystyti?
AAA000 2019-06-29 20:10
kad netruksta tu daliu. yra visa gyvybes vystymosi seka. net daugmaz aisku del ko vyko didieji ismirimai. kai saules sistema is galaktines plokstumos issisokdavo. tik konkreciai neaisku del ko - koks mechanizmas. per trumpai gyvenam, kad pasakyt konkreciai. uzkariaut galaktika (plestis) nebutina. galima ja tiesiog pergyvent. jei labai ilgai gyvent - gyvenimo tempas bus letas. gali but letas iki tiek, kad "issivyste" nespeja pastebet trumpalaikiu civilizaciju arba dilema tame - "kas vertina koki vienos dienos masalo intelekta?" juk kita diena jo nebebus... jei mes trumpaamziai, o ten kokie "ateiviai" gyvena po 1000000 metu su 100000 metu paklaida - tai skersa dejo ant tokios zmonijos "civilizacijos" kur net i paklaida neitelpa issipletimas teritorijoje nebutinai svarbiausiais civilizuotuimo parametras. dar yra informacijos mainu greiciai ir ilgaamziskumas - kurie svarbesni net. o mes ju faktiskai net kontroliuot padoriai nemokam. kas nores bendraut su tokiais primityvais - kur masto kaip bakterijos - kad daugintis svarbiausia...
noway 2019-06-29 23:22
Tai pat nesutinku su šiuo mokslininku, per daug primityvus vaizdas. Visata tokia didelė, ji tinkama terpė daugeliui rūšių. Galima lyginti su tomis pačiomis bakterijomis, jų milžiniška įvairovė žemėje, bet nėra vienos rūšies kuri užimtų visą terpę. Tikėtina kad pažengę ateiviai nesidaugina nekontroliuojamai ir netyko naujų planetų, bet pavieniai civilizacijų susidūrimai įmanomi.