Žemę lanko net trys asteroidai - vienas priartės arčiau nei Mėnulis  ()

Trečiadienį pro Žemę praskries asteroidas, kuris dydžiu prilygsta Didžiajai Gizos piramidei. Ir jis pro Žemę pralėks mažesniu atstumu, nei Mėnulis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak NASA, kosminės akmens 2019 OD skersmuo – 120 metrų, ir ji lekia 19,17 kilometrų per sekundę (69 012 km/h) greičiu.

Artimiausiu momentu asteroidas bus vos už 353 650 kilometrų – kas galbūt ir atrodo daug, bet iš tiesų yra arčiau nei Mėnulis, ir astronominiais mastais tai laikoma artimu atstumu.

Ir pasak NASA, tai nebus vienintelis trečiadienio kosminis vizitas. Tiesa, kiti bus gerokai tolimesni.

50 metrų skersmens asteroidas 2019 OE praskries 968 692 km atstumu, kas yra pustrečio atstumo iki Mėnulio, o 110 m skersmens 2015 HM10 aplenks Žemę iš gerokai didesnio atstumo: 4 689 698 kilometrų.

NASA teigia kad šiuo metu nežinoma jokių asteroidų, kurie artimiausią šimtmetį grasintų didesne susidūrimo tikimybe. Tačiau NASA vadovas Jimas Bridenstine’as perspėja, kad pernelyg atsipalaiduoti nereikėtų.

Šiais metais Vašingtone vykusioje Planetinės apsaugos konferencijoje, jis sakė: „Turime būti tikri, jog žmonės supranta, jog čia ne Holivudas, čia ne kino filmai. Iš tiesų reikia galvoti apie apsaugą vienintelės planetos, kurioje žinome esant gyvybę“.

NASA susidūrimo grėsmės atveju jau yra numačiusi detalų planą: agentūra pasiųstų kosminį laivą, kuris susidurtų su pavojinguoju kosminiu kūnu ir nukreiptų jo trajektoriją.

Misija, vadinama „Dvigubo asteroidų nukreipimo bandymas“ (angl. Double Asteroid Redirection Test, DART), siekia pademonstruoti NASA galimybes nukreipti kosmines uolas, kurios būtų pastebėtos keliančiomis grėsmę Žemei.

Kosminė agentūra tikisi paleisti tokį kosminį laivą 2021 m. liepą, o bandomasis susidūrimas su jau dabar bandymams parinktu asteroido 65803 Didymos palydovu „Didymoon“ turėtų įvykti 2022 spalį.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(11)
(2)
(9)

Komentarai ()