Astrofotografijos entuziastas parodė dar neregėtą Mėnulio grožį  ()

Sakramente (JAV) gyvenantis astrofotografijos entuziastas Andrew McCarthy ką tik sukūrė vieną gražiausių Mėnulio nuotraukų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis patobulintas paveikslėlis yra sudarytas iš 150 000 nuotraukų ir atskleidžia dar nematytas mūsų Žemės palydovo spalvas.

A.McCarthy sukūrė šią nuotrauką kurdamas kitą, itin aukštos kokybės iš 50 000 kadrų sudarytą Mėnulio nuotrauką, kurioje matosi mūsų palydovo nelygumai. Šią nuotrauką matote viršuje.

„Spalvos jau buvo šioje nuotraukoje, tačiau jos buvo pasislėpusios. Antroji nuotrauka tik parodo kiek daug įvairiausių mineralų turi mūsų palydovas“, – rašo fotografas.

„Praėjusiose mano nuotraukoje matėsi įvairiausios Mėnulio detalės, o ši parodo kaip Mėnulis atrodytų, jei žmogaus akys ir smegenys į spalvas reaguotų jautriau. Mėlyna spalva rodo, kad toje vietoje ir didelis titano kiekis, oranžinė reprezentuoja nedidelį titano kiekį bazalte“, – tęsia jis.

Fotografuodamas pirmajai savo nuotraukai, A.McCarthy surinko pakankamai vaizdų, kad galėtų sukurti ir kitokias vizualizacijas, tokias kaip spalvotoji Mėnulio nuotrauka.

„Tiek daug nuotraukų dariau dėl to, kad sumažinčiau atmosferos turbulencijos kuriamą blukimą, taip pat, kad panaikinčiau „triukšmą“ nuotraukoje. Čia atvaizduotos spalvos yra labai tikslios, pritaikius tam tikrus sodrumo ir kontrasto nustatymus – sukūriau tai“, – sako A.McCarthy.

Fotografas abi nuotraukas padarė naudodamas „Orion XT10“ teleskopą, „Skywatcher EQ6-R Pro“ kompiuterizuotą pusiaujinę montuotę, ZWO ASI224MC spalvotą astronomijos kamerą ir „Sony a7 II“ veidrodinį fotoaparatą su viso kadro jutikliu.

142 000 nuotraukų jis padarė su ZWO astronomijos kamera ir šimtus su 30 mmm objektyvu. Visas nuotraukas kartu A.McCarthy sudėjo naudodamas „AutoStakkert!“ ir „Photoshop“ programas. Kad padidintų spalvų ryškumą jis koregavo ir nuotraukos sodrumą, kontrastą bei paryškinimą.

„Ilgai dirbau prie to, bet pagaliau gavau tai, ko norėjau“, – teigia A.McCarthy.

Parengta pagal „PetaPixel“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(21)
(5)
(16)

Komentarai ()

Susijusios žymos: