Ryte neskubėkite valgyti ar gerti kavos - geriau griebkite vandens stiklinę  (2)

Didysis senovės persų mokslininkas Avicena yra pasakęs: „Žinok, kad žalinga gerti vandenį tuščiu skrandžiu, iškart po fizinių pratimų, o ypač po pirties tuščiu skrandžiu.“ Tačiau šiuolaikiniai specialistai šiuo klausimu turi savo nuomonę. Jie rekomenduoja kasdien tuščiu skrandžiu išgerti po stiklinę vandens.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kam ir kokia nauda

Visuotinai manoma, kad tuščiu skrandžiu gerti vandenį sveika. Tačiau kaip ir kada jį gerti, kad nepakenktume organizmui? Turint omenyje, kad vandens, geriamo ryte, nauda organizmui seniai įrodyta, reikia tikėti, kad jis iš tiesų suteikia sveikatos, bet tik tuo atveju, jei yra geriamas teisingai. Tai labai svarbu, nes vandenį geriant netinkamu laiku, galima sau pakenkti.

Jei žmogus ryte geria vandenį teisingai, pasiekiami tokie rezultatai: suaktyvinama storosios žarnos veikla ir valymosi procesai, pradeda mažėti svoris, palaikoma optimali limfinės sistemos veikla, gali sumažėti mėnesinių sukelti skausmai, pagreitinamas gijimo procesas ir t. t.

Jei įprastą vandenį organizmas sunkiai priima, galima įmaišyti medaus, citrinos sulčių. Šie du komponentai pavers vandenį puikiu gėrimu, kuris duos papildomos naudos – suteiks vitaminų ir naudingų elementų, pašalins kenksmingą cholesteriną, pagerins virškinimą ir širdies veiklą ir pan.

Į vandenį galima įlašinti ir alyvuogių aliejaus. Šį priedą reikia suderinti su gydytoju, nes jis turi daug kontraindikacijų.

Kaip teisingai gerti vandenį

Vandens gėrimo tuščiu skrandžiu instrukcija paprasta.

  • Vandenį reikia gerti iškart atsikėlus, dar neišsivalius dantų. Apytikriai pusvalandį prieš valgį.
  • Virintas vanduo netinka. Gerti reikia išvalytą geriamą vandenį.
  • Pusryčius valgykite po pusvalandžio.
  • Gerkite po gurkšnį, neskubėdami (1-2 minutes).

Vandens temperatūra

Priimta manyti, kad vandenį reikia gerti šiltą, bet mitybos specialistai šito neakcentuoja. Jie sako, kad vandens temperatūra priklauso nuo to, kam žmogus nori nuteikti savo organizmą. Jei jis nori jį suaktyvinti, pažadinti, galima gerti atšaldytą vandenį. Nuteikti organizmą ateinančiai dienai padės šiltas vanduo. Jis suaktyvina virškinimo sistemą. O karštas vanduo suaktyvina atjauninimo mechanizmą, nuplaudamas visas gleives ir paspartindamas medžiagų apykaitos procesus.

Žala

Visos priemonės, net ir vandens gėrimas tuščiu skrandžiu turi kontraindikacijų. Reikia atminti, kad jokiu būdu negalima rytais vien tik gerti vandenį ir nepusryčiauti. Atsisakyti maisto kategoriškai draudžiama. Antraip skrandis ims maitintis pats savimi ir išaugs tikimybė susirgti gastritu.

Jei jūsų organizmas linkęs kaupti skysčius ir tinti, jei sergate širdies ligomis ar padidėjęs arterinis spaudimas, prieš geriant rytais vandenį vertėtų pasitarti su gydytoju.

Išvados

Nėra abejonių, kad vanduo organizmui yra naudingas, jo nepakeis jokie kiti gėrimai – sultys, arbata, kava, nuovirai ir kt. Tad jei norite būti sveiki, būtinai gerkite vandenį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(14)
(5)
(9)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: