Štai kodėl intensyviai sportuojančių žmonių dantų būklė dažnai būna prasta, bet dėl to kaltas ne pats sportas  (2)

Daug sportuojantys žmonės dažnai save laiko labai sveikais, net nesusimąstydami, kad kai kurie jų dietos aspektai gali kenkti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujas mokslininkų tyrimas parodė, kad nuolatos energinius gėrimus geriantys ir maisto papildų gelius vartojantys sportininkai turėtų sunerimti dėl dantų būklės, skelbia „The Guardian“.

Tyrimas parodė, kad net 87 proc. sportininkų geria specialius energinius gėrimus, 59 proc. valgo energinius batonėlius, o 70 proc. nevengia ir maisto gelių.

Londono universiteto koledžo mokslininkai apklausė 352 sportininkus. Tyrėjų akiratyje atsidūrė dviratininkai, plaukikai, regbio ir futbolo žaidėjai, irkluotojai. Rezultatai parodė, kad daugumos profesionalių sportininkų dantų būklė yra labia prasta, nors dantų higienai jie skiria gana daug dėmesio.

Paaiškėjo, kad 94 proc. sportininkų dantis valėsi du kartus per parą, be to, daugiau kaip pusė jų naudojo ir skalavimo skysčius bei tarpdančiams valyti skirtą siūlą.

Visgi energinių gėrimų ir kitų maistinių papildų vartojimas daro savo ir blogina dantų būklę, skelbia tyrėjai.

Anksčiau prasta dantų būklė buvo aiškinama tuo, kad sportininkų burna labai dažnai išdžiūsta intensyviai kvėpuojant.

Naujausias tyrimas dantų problemas sieja su sportininkams parengtais gėrimais, maisto geliais, kuriuose yra labai daug cukraus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(5)
(1)
(4)

Komentarai (2)