JAV plinta paslaptingi plaučių susirgimai - planuojama imtis veiksmų prieš elektronines cigaretes  (1)

JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) vadovas dr. Norman E. Sharpless kreipėsi į JAV Atstovų rūmų energetikos ir prekybos pakomitetį, atsakingą už elektroninių cigarečių reguliavimą ir su elektroninių cigarečių garinimu susijusių plaučių ligų tyrimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Savo kreipimesi jis aptarė tyrimą dėl JAV krečiančių paslaptingų plaučių susirgimų bei tikslus mažinti elektroninių cigarečių populiarumą tarp nepilnamečių. 

Institucijos atstovas pareiškė, kad kartu su JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centru (CDC) šiuo metu tiria plaučių susirgimų, siejamų su elektroninių cigarečių vartojimu, priežastis. Buvo pastebėta, kad dauguma susirgusių garino ne paprastus skysčius, o turinčius tetrahidrokanabinolių (THC) – tai yra psichoaktyvi medžiaga, randama kanapėse.  

Buvo pabrėžta, kad nors susirgimai atrodo panašūs, nėra žinoma, ar jie yra sukelti vienos, ar skirtingų priežasčių, o tik pasireiškia panašiais simptomais. „Šiuo nežinome nė vienos medžiagos ar produkto, kurį būtų galima vadinti visų susirgimų priežastimi“ – sakė dr. Norman E. Sharpless. 

Skirtingai nei buvo nušviesta žiniasklaidoje, JAV Maisto ir vaistų administracijos atstovas pareiškė, kad ši institucija nesiruošia visiškai uždrausti ne tabako skonio elektroninių cigarečių: „Maisto ir vaistų administracija „neuždraudžia“ skonių, kaip tai buvo nurodyta kai kuriuose naujienų pranešimuose. Mes siekiame sugriežtinti jau egzistuojančius įstatymus tam, kad tokie produktai nebūtų reklamuojami“. 

Maisto ir vaistų administracijos atstovas atskleidė ir daugiau planų, tarp jų - mažinti elektroninių cigarečių populiarumą tarp nepilnamečių išimant vaikams patraukliausius produktus iš rinkos, taip pat - griežtinant bausmes socialinių tinklų žvaigždėms už garinti e-cigaretes skatinančius įrašus bei šviečiant jaunimą apie e-cigarečių sukeliamus susirgimus. 

Daugiau informacijos čia

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai (1)