Metų iliuzija 2019 - kaip sukasi ši figūra? (Video)  ()

„Neural Correlate Society“ (Neuroninių Koreliacijų Bendija, NCS) - tai pelno nesiekianti organizacija, kuri stengiasi skatinti mokslinius tyrimus apie sąmonę ir aplinkos suvokimą. NCS taip pat rengia konkursą, kurio metu išrenka metų iliuziją. Štai, pažvelkite į geriausią 2019-ųjų iliuziją - į kurią pusę sukasi ši figūra.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šioje iliuzijoje - į keltišką mazgą panašus objektas, kuris tikrai juda. Tačiau kaip jis juda? Pirmyn-atgal? O gal jis sukasi? Jei jis sukasi, tai į kurią pusę? Ir, svarbiausia, pagal kurią ašį - horizontalią ar vertikalią?

Iš tikrųjų, tai visi atsakymai yra teisingi - ši figūra juda taip, kaip nusprendžia jūsų smegenys. galbūt ji tik sukiojasi į šalis, o galbūt nuolat sukasi aplink. Tik jūs sąmoningai ar pasąmoningai nusprendžiate ne tik sukimosi kryptį bet ir ašį. Kai kurie žmonės susikaupę geba tai pakeisti, kiti visąlaik mato tokį patį sukimąsi.

Iš tikrųjų, kaip matėte vaizdo įraše, figūros sukimosi kryptį lengviausia pakeisti tiesiog susikoncentruojant į linijų susikirtimo taškus. X formos susikirtimai kartais prasilenkia ir tik jums spręsti, kuris susikirtimas tuo metu yra priekyje, o kuris - gale. Jei gerai įsižiūrėsite, pastebėsite, kad tokių X formos susikirtimų gali būti 7, tačiau kartais lieka vos vienas - tik jūsų smegenys nusprendžia, kaip tai nutinka.

Šią iliuziją sukūrė amerikietis programuotojas ir kompiuterinių žaidimų dizaineris Frankas Forceas. Iš tiesų ekrane nėra nei priekinių nei galinių linijų. Toliau esantys objektai atrodo santykinai mažesni, tačiau šioje iliuzijoje visos linijos yra vienodo pločio. Kitaip tariant, Forcesas nesukūrė trimačio objekto modelio - jį sukuria tik mūsų smegenys.

Metų iliuziją renka neuromokslininkai, kurie įvertina iliuzijos sudėtingumą ir kaip stipriai ji išryškina mūsų aplinkos interpretavimo keistenybes. Forceo sukurta iliuzija iš pirmo žvilgsnio neatrodo labai sudėtinga, tačiau iš tikrųjų ji parodo, kaip atkakliai mūsų protas ieško trimačio vaizdo, net kai jo tiesiog nėra.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(22)
(5)
(17)

Komentarai ()