Ar balandžio 1-ąją buvote apgauti? Štai 21 istorinis pokštas, apgavęs daugybę žmonių (Video)  ()

Balandžio 1-oji – proga pasireikšti pokštininkams visame pasaulyje. Kartais balandžio 1-osios pokštai apgauna tūkstančius žmonių, tampa žinomais visame pasaulyje ar netgi sukelia masines panikas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Portalas 15min dalijasi 21-u Melagių dienos pokštu iš viso pasaulio. Stebinančios, šokiruojančios, juokingos – susipažinkite su Balandžio 1 d. apgavystėmis.

1. 1698 m. balandžio 1 d. vienas Londono dienraštis paskelbė, kad tą dieną žmonės rinkosi prie Londono Tauerio tvirtovės stebėti, kaip plaunami liūtai, kad būtų švarūs. Tai yra seniausias žinomas balandžio 1-osios pokštas.

2. 1878 m. vienas JAV laikraštis pranešė, kad Thomas Edisonas išrado mašiną, kuri vandenį verčia vynu. Daug laikraščių tuo patikėjo ir perspausdino šią informaciją.

3. 1949 m. balandžio 1 d. Frankfurto zoologijos sodas paskelbė, kad tądien į sodą bus atgabentas itin retas baltasis dramblys. Jo pasižiūrėti susirinko daugiau nei tūkstantis žmonių.

4. Tais pačiais metais vienos Naujosios Zelandijos radijo stoties laidų vedėjas rytinėje laidoje paskelbė, kad link Oklando – vieno didžiausių šalies miestų – skrenda didžiulis laukinių bičių spiečius ir visi gyventojai turėtų būti ypač atsargūs. Kilo didelė panika. Nuo tos dienos Naujosios Zelandijos radijo stotys kasmet prieš balandžio 1 d. iš valstybės institucijų gauna priminimą, kad šią dieną nepokštautų.

5. 1950 m. balandžio 1 d. didžiausias Norvegijos dienraštis paskelbė, kad valstybės valdomas šalies alkoholio parduotuvių tinklas užsisakė per daug vyno ir jį pardavinės su 75 proc. nuolaida. Vienintelė išlyga – pirkėjai turi atsinešti savo indą. Laikraštis rekomendavo neštis ąsočius, kibirus ir pan. Prie alkoholio parduotuvių susirinko minios pirkėjų su kibirais.

6. 1957 m. BBC balandžio 1 d. paskelbė, kad dėl šiltos žiemos ir ankstyvo pavasario Šveicarijoje užderėjo puikus spagečių derlius. Televizija susilaukė gausybės žiūrovų skambučių. Jie domėjosi, kaip spagečių medį užsiauginti savo sode.

7. XX a. viduryje Italijoje nemažai žmonių vis dar keliavo arkliais. 1961 m. balandžio 1 d. dienraštis „La Notte“ paskelbė, kad nuo šiol visi arkliai privalės turėti signalines ir stabdžių šviesas, kad galėtų būti laikomi transporto priemonėmis. Daug raitelių patikėjo pranešimu ir nuskubėjo į autoservisus, kad prie arklių pakinktų būtų primontuotos šviesos.

8. 1967 m. Šveicarijos radijas paskelbė, kad amerikiečiai nusileido Mėnulyje: iš tiesų tai įvyko tik 1969 m. Pranešimas buvo toks įtikinamas, kad netgi patys JAV ambasados darbuotojai Šveicarijoje ėmė švęsti.

9. 1971 m. balandžio 1 d. Teksaso valstijos JAV atstovų rūmai paskelbė rezoliuciją, kuria pagerbė Albertą DeSalvo už „netradicinius veiksmus užsiimant populiacijos kontrole ir populiarinant taikomąją psichologiją“. Tik vėliau Teksaso politikai suprato, kad A.DeSalvo – žudikas, prisipažinęs nužudęs 13 moterų. Du Teksaso politikai, pasiūlę šią rezoliuciją, teigė norėję ja parodyti, kad dažnai balsuojama už teisės aktus, kurių niekas neskaito.

10. 1974 m. balandžio 1 d. mažo Aliaskos miestelio gyventojas su sraigtasparniu užskraidino kelis šimtus padangų ant netoliese esančio nebeveikiančio ugnikalnio ir jas padegė. Tai sukėlė paniką – miestelio gyventojai patikėjo, kad ugnikalnis išsiveržė.

11. 1976 m. balandžio 1 d. BBC paskelbė, kad tą dieną 9 val. 47 min. neįprastas planetų išsidėstymas trumpam sumažins gravitaciją. Todėl tą minutę į orą pašokę žmonės pajus keistą jausmą. Tūkstančiai žmonių tuo patikėjo ir 9 val. 47 min. pašoko į orą.

12. 1981 m. balandžio 1 d. Jungtinės Karalystės dienraštis „Daily Mail“ paskelbė, kad japonas ilgų distancijų bėgikas Kimo Nakajimi, atvykęs į Londono maratoną, dėl vertimo klaidos galvojo, kad bėgti turi ne 26 mylias, o 26 dienas. Straipsnis skelbė, kad Nakajimi vis dar bėga kur nors Anglijos keliais, siekdamas baigti distanciją. Po straipsnio pasirodymo keletas žmonių kreipėsi į redakciją, teigdami, kad matė bėgantį Nakajimi kažkur netoli savo namų.

13. 1983 m. balandžio 1 d. amerikiečių mokslinis žurnalas „New Scientist“ paskelbė apie pirmąjį sėkmingą augalo ir gyvūno hibridą – pomidorą, kuriam buvo persodinti karvės genai. Straipsnis skelbė, kad šio pomidoro vaisiaus odelė priminė karvės odą, o jame buvo daug baltymų. Juokingiausia šioje istorijoje tai, kad Brazilijoje leidžiamas mokslinis žurnalas „Veja“ nesuprato, kad tai pokštas, ir perspausdino šį straipsnį po kelių savaičių. Dėl to jis buvo negailestingai pašieptas Brazilijos spaudos.

14. 1985 m. „Sports Illustrated“ žurnalas balandžio 1 d. paskelbė straipsnį apie Siddą Finchą – beisbolo metiką, kuris neva galėjo mesti kamuoliuką 168 mylių per valandą (270 km/val.) greičiu. Tuometinis beisbolo kamuoliuko greičio metimo rekordas buvo 103 mylios per valandą (165 km/val.). Anot „Sports Illustrated“, tokiu greičiu mesti kamuoliuką jis išmoko kelis metus pameditavęs Tibeto vienuolyne. Straipsnis teigė, esą „New York Mets“ komanda pasirašė su juo sutartį, ir redakciją užplūdo komandos gerbėjų laiškai.

15. 1988 m. „Burger King“ mėsainių tinklas pranešė, kad pradės siūlyti kairiarankiams skirtus sumuštinius, kuriuose ingredientai bus išdėlioti kita tvarka. Daug kairiarankių tuo patikėjo ir ėmė restoranuose reikalauti jiems pritaikytų sumuštinių.

16. 1992 m. balandžio 1 d. vienas JAV radijas pranešė, kad buvęs JAV prezidentas Richardas Nixonas, kuris atsistatydino po kaltinimų šnipinėjimu, vėl kandidatuos JAV prezidento rinkimuose. Anot radijo, jo šūkis turėjo būti: „Aš nepadariau nieko blogo ir daugiau taip nesielgsiu.“

17. Tų pačių metų balandžio 1 d. Los Andželo oro uosto administracija pievoje netoli oro uosto didžiulėmis raidėmis išdėliojo užrašą: „Sveiki atvykę į Čikagą.“ Užrašą matė visų besileidžiančių lėktuvų keleiviai.

18. 1994 m. balandžio 1 d. JAV kompiuterių žurnalas pranešė, kad JAV Kongresas ketina uždrausti neblaiviems žmonėms rašyti internete. Daug kas tuo patikėjo, ir vienas senatorius, įvardytas kaip draudimo iniciatorius, turėjo išplatinti oficialų paneigimą.

19. 1996 m. balandžio 1 d. JAV greito maisto užkandinių tinklas „Taco Bell“ šešiuose didžiausiuose JAV laikraščiuose nusipirko reklamą, kurioje teigė, kad nusipirko Filadelfijoje esantį JAV nepriklausomybės kovų simbolį – Laisvės varpą (angl. Liberty bell). Pasak reklamų, šis varpas netrukus turėjo būti pervadintas į „Taco Liberty Bell“. JAV kilo didžiulis pasipiktinimas, ir po kelių valandų bendrovė paskelbė, kad tai – tik pokštas.

20. 2000 m. balandžio 1 d. buvo išplatintas pranešimas žiniasklaidai, kuris skelbė, kad tos dienos vidurdienį prasidės 15-asis tradicinis balandžio 1 d. paradas. Kelios televizijos patikėjo ir atsiuntė savo korespondentus, nors, žinoma, joks paradas nevyko.

21. 2008 m. BBC pranešė nufilmavusi būrį pingvinų, kurie išmoko skraidyti ir žiemai praleisti iš Antarktidos nuskrido į Braziliją, netoli pusiaujo.

Aut. teisės: 15min.lt
(35)
(4)
(31)

Komentarai ()