Ar tikrai nereikėtų valgyti po 18 valandos? Kada tai gali būti naudinga  ()

Vakarais viryklė lieka šalta. Seniai paplito nuomonė, kad norintys atsikratyti antsvorio, turi nevalgyti po 18 valandos. Vokiečių mitybos ekspertė ištyrė, ko vertas šis populiarus dietinis mitas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Valgymas po 18 valandos nėra automatiškai blogas dalykas. Ir nebūtinai nuo jo storėjama. Nepaisant to, dauguma dietų konsultantų tvirtina, kad yra prasminga vakarais nutraukti „rijimą“.

„Tai yra bendro energijos balanso klausimas, – sako mitybos ekspertė Silke Restemeyer iš Vokietijos mitybos draugijos. – Tie, kurie ir taip dažnai ir daug valgo, paprastai negali sustoti ir vakarais. Tada jie po vakarienės ant sofos dar sukramto pakelį bulvių traškučių aš šokolado plytelę.“

Kada taisyklė būna naudinga

Principinė taisyklė „Jokio maisto po 18 valandos“ gali padės sustabdyti energijos tiekimą. Tada medžiagų apykaita gauna jai taip reikalingą mitybos pauzę ir nepripranta prie to, kad maistas jai bus tiekiamas nepertraukiamai. „Kuo dažniau aš valgau, tuo didesnė tikimybė, kad suvalgau per daug, – aiškina Restemeyer.

Iš principo mitybos ekspertė neuri nieko prieš karštą ir sočią vakarienę, jeigu žmogus per pietus suvalgė tik vieną sumuštinį.

„Visada tai bus žmogaus individualių pomėgių klausimas, – paaiškino vokiečių mitybos specialistė portalui „T-Online“ . – Subalansuota, šilta, sveika vakarienė energijos balanso ir sveikatos atžvilgiu nebus blogiau už šaltą užkandį“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(16)
(7)
(9)

Komentarai ()